Na Úrade vlády prebehlo ďalšie školenie novinárov. Nevedomosť tentokrát dobehla redaktorku 360-tky Barboru Šišolákovú.
“Ja by som sa odrazila od toho, čo ste naposledy spomínali. Vlastne európske kritériá alebo pravidlá od nás žiadajú, aby sme znížili ten dlh pod 60 percent, tak kedy sa tam dostaneme?” znela otázka.
Minister financií Ladislav Kamenický (Smer-SSD) uviedol, že by musel prítomným novinárom dať prednášku z tvorby dlhu. “Keď vám nechá 8,5-miliardový dlh, deficit, to máte nový dlh. Keď my ho znižujeme... tak vždy sa prirátava k dlhu. Preto nám rastie dlh, nie preto, že my sme tu nechali dlh,” dodal Kamenický.
Napokon prítomných poučil aj premiér Robert Fico. Pôjdu sa na dlh pýtať aj do Rakúska?
@slobodaslova4 ♬ original sound - SlobodaSlova
Milí čitatelia,
veríme, že pravda má byť pre všetkých – nie zamknutá za platobné brány, prémiové zóny či platený obsah.
Fungujeme bez oligarchov, bez tlaku politických strán a záujmových skupín.
Ak si vážite našu prácu, prosím, podporte nás.
💳 Príspevok môžete poslať na účet: IBAN: SK91 0200 0000 0043 7373 6457 (do poznámky stačí uviesť „dar“)
Ďakujeme, že ste s nami. Vďaka vám môžeme zostať slobodní. ❤️