AKTUÁLNE: Medveď priamo medzi domami! Obec varuje ľudí, aby nevychádzali
26 | 05 | 2026 I Gabriela Fedičová

Mimoriadne napätá situácia nastala v obci Beluša v okrese Púchov. Obyvateľov vystrašil výskyt medveďa hnedého, ktorý sa pohyboval priamo v obytnej zóne. Polícia aj obec okamžite vyzvali ľudí na maximálnu opatrnosť.

Podľa dostupných informácií bol medveď spozorovaný v časti Hloža pri Autoservise Kľučka. Neskôr ho videli aj na uliciach Trenčianska a P. O. Hviezdoslava.

Ľudí vyzvali, aby nevychádzali

Obec upozornila obyvateľov, aby sa zdržiavali vo svojich domovoch a nevychádzali von, pokiaľ to nie je nevyhnutné.

„Aktuálne sa vyskytoval v Hloži pri Autoservise Kľučka a videný bol na ul. Trenčianskej i P. O. Hviezdoslava. Situáciu rieši polícia. Zdržiavajte sa prosím vo svojich domácnostiach a buďte obozretní,“ informovala obec.

Na miesto vyráža zásahový tím

O situácii bol informovaný aj zásahový tím pre medveďa hnedého, ktorý smeruje priamo na miesto. Polícia zároveň vyzvala verejnosť na zvýšenú opatrnosť.

„Žiadame občanov o zvýšenú opatrnosť v tejto oblasti. V prípade potreby alebo ohrozenia volajte linku 158,“ uviedli policajti.

Padlo trestné oznámenie na influencera Fera Jokea. TU je dôvod
Strana Právo na pravdu podala trestné oznámenie na Generálnej prokuratúre SR na Františka Košarišťana alias Fera Jokea a nezistených autorov nenávistných komentárov voči seniorom. Trestné oznámenie sa podľa predsedu strany Zoroslava Kollára... Čítať ďalej
26 | 05 | 2026 | Roman Martiška

Milí čitatelia,

veríme, že pravda má byť pre všetkých – nie zamknutá za platobné brány, prémiové zóny či platený obsah.

Fungujeme bez oligarchov, bez tlaku politických strán a záujmových skupín.

Ak si vážite našu prácu, prosím, podporte nás.

💳 Príspevok môžete poslať na účet: IBAN: SK91 0200 0000 0043 7373 6457 (do poznámky stačí uviesť „dar“)

Ďakujeme, že ste s nami. Vďaka vám môžeme zostať slobodní. ❤

 

Zdieľať tento článok
Starší článok Novší článok