M. Žilinka je stabilizovaný a bez ťažkostí, z nemocnice ho majú prepustiť
04 | 05 | 2026 I Diana Zaťková/TASR

Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka je po nedeľnej (3. 5.) hospitalizácii a ošetrení plne stabilizovaný a bez ťažkostí. V najbližších hodinách sa plánuje jeho prepustenie do domáceho liečenia a následnej starostlivosti. TASR o tom informovala komunikačná špecialistka Penta Hospitals SK Jana Fedáková.

„Vo včerajších popoludňajších hodinách bol v bratislavskom kardiocentre CINRE Nemocnice Bory hospitalizovaný generálny prokurátor Maroš Žilinka. Je po ošetrení plne stabilizovaný a bez ťažkostí. V najbližších hodinách sa plánuje jeho prepustenie do domáceho liečenia a následnej starostlivosti,“ spresnila Fedáková.

Šutaj Eštok: Žilinka je v poriadku a dáva sa dokopy, prajem mu skoré uzdravenie

„Ja som pánovi generálnemu prokurátorovi včera napísal SMS, že mu želám skoré uzdravenie. Dostal som späť odpoveď, že je v poriadku a dáva sa dokopy. Takže aj touto cestou želám generálnemu prokurátorovi skoré zotavenie, aby bol čo najskôr späť vo funkcii a najmä, aby mu zdravie slúžilo. To je absolútne zásadné. Všetko ostatné je irelevantné,“ uviedol Šutaj Eštok.

To, či sa bude voliť nový generálny prokurátor ešte pred uplynutím Žilinkovho funkčného obdobia, ktoré by malo trvať do konca roka 2027, je podľa šéfa rezortu vnútra na debatu v rámci koalície. Nemyslí si však, že k tomu dôjde.

Podpredseda Národnej rady SR Tibor Gašpar (Smer-SD) potvrdil, že Smer-SD nezmení názor a nepokúsi sa zvoliť nového generálneho prokurátora ešte pred parlamentnými voľbami v roku 2027. „Nie, nehrozí to. Jednoznačne budeme dodržiavať v tomto zmysle zákon. Verím, že sa pán generálny prokurátor skoro uzdraví a dovládne svoje funkčné obdobie,“ povedal v pondelok novinárom v parlamente.

V nedeľu (3. 5.) Hlavný denník informoval, že generálny prokurátor SR Žilinka je hospitalizovaný. Podľa medializovaných informácií má byť dôvodom podozrenie na infarkt s tým, že v zdravotníckom zariadení mal už podstúpiť aj operačný zákrok.

Žilinka má 55 rokov. Vo funkcii generálneho prokurátora SR je od 10. decembra 2020.

Generálny prokurátor v nemocnici: Podozrenie na infarkt, zákrok už prebehol
Generálny prokurátor Slovenskej republiky Maroš Žilinka, skončil v nemocnici. Podľa dostupných informácií, ktoré zverejnil denník Plus 7 dní bol náhle hospitalizovaný v jednom zo zdravotníckych zariadení v Bratislave. Dôvodom má byť podozrenie na... Čítať ďalej
03 | 05 | 2026 | Gabriela Fedičová

Milí čitatelia,

veríme, že pravda má byť pre všetkých – nie zamknutá za platobné brány, prémiové zóny či platený obsah.

Fungujeme bez oligarchov, bez tlaku politických strán a záujmových skupín.

Ak si vážite našu prácu, prosím, podporte nás.

💳 Príspevok môžete poslať na účet: IBAN: SK91 0200 0000 0043 7373 6457 (do poznámky stačí uviesť „dar“)

Ďakujeme, že ste s nami. Vďaka vám môžeme zostať slobodní. 

Zdieľať tento článok
Starší článok Novší článok