MATOVIČ a ŠIMEČKA STÁLE NA NOŽE! (VIDEO)
28 | 03 | 2026 I Diana Zaťková/TASR

Opätovným zvolením Michala Šimečku za predsedu Progresívneho Slovenska (PS) si hnutie vybralo do svojho čela najslabšieho súpera pre premiéra Roberta Fica (Smer-SD). Na sobotnej tlačovej konferencii to povedal líder Hnutia Slovensko Igor Matovič. Šimečka bol na sobotnom sneme PS jediným kandidátom na predsedu hnutia. Podporu mu vyjadrilo 191 z 202 hlasujúcich delegátov.

Osobne si myslím, že omnoho lepšími predsedami do toho zápasu na jeden a pol roka by bol či už pán Korčok, Ódor alebo pani Jurík. Vždy by to bolo jednoduchšie, ako keď bude v čele Michal Šimečka,“ povedal Matovič. Jedným dychom dodal, že išlo o demokratické rozhodnutie snemu a nemožno ho spochybňovať.

Matovič kritizoval správanie Šimečku voči budúcim potenciálnym politickým partnerom. „Ak v budúcich voľbách PS nepodá pomocnú ruku menším subjektom a prepadnú buď KDH, SaS alebo Demokrati, tak bude vládnuť Fico bez ohľadu na to, aké krásne ľúbivé reči bude mať na sneme novozvolený predseda PS,“ dodal Matovič. Je podľa neho „psou povinnosťou“ Šimečku ponúknuť KDH, SaS a Demokratom predvolebnú koalíciu v duchu novodobej SDK.

PS na sobotnom sneme v Trnave vylúčilo povolebnú spoluprácu so Smerom-SD, Hlasom-SD, SNS a Republikou. „Je mimoriadne veľká škoda, že PS nevedelo vylúčiť kolaboráciu s Hlasom pred predošlými voľbami,“ reagoval líder Hnutia Slovensko.

No na tlačovkách si Šimečka s Matovičom začali vymieňať aj ostrejšie vyjadrenia. Veď posúďte sami:

Snem PS sa na sobotnom sneme uzniesol aj na tom, že sa „vzhľadom na skúsenosti z nestabilného a chaotického vládnutia v rokoch 2020 - 2023 bude usilovať o posilňovanie bloku konštruktívnych opozičných strán PS, SaS, KDH a Demokrati“. Šimečka hovoril o pripravenosti hnutia vytvoriť v prípade navýšenia kvóra potrebného na vstup do Národnej rady takú predvolebnú koalíciu, aby neprepadol ani jeden opozičný hlas.

Veľké reči, nulová konkurencia: Šimečka opäť predsedom PS
Snem opozičného Progresívneho Slovenska (PS) opätovne zvolil za predsedu hnutia Michala Šimečku. V sobotnej voľbe v Trnave nemal protikandidáta. Podporu mu vyjadrilo 191 z 202 hlasujúcich delegátov. Šimečka je lídrom PS od mája 2022, najsilnejšie... Čítať ďalej
28 | 03 | 2026 | Ivan Mihale/tasr

Milí čitatelia,

veríme, že pravda má byť pre všetkých – nie zamknutá za platobné brány, prémiové zóny či platený obsah.

Fungujeme bez oligarchov, bez tlaku politických  strán a záujmových skupín.

Ak si vážite našu prácu, prosím, podporte nás.

💳 Príspevok môžete poslať na účet: IBAN: SK91 0200 0000 0043 7373 6457 (do poznámky stačí uviesť „dar“)

Ďakujeme, že ste s nami. Vďaka vám môžeme zostať slobodní.  

Zdieľať tento článok
Starší článok Novší článok