Minister Tomáš: Progresívci len tárajú a škodia
21 | 08 | 2025 I Gabriela Fedičová

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR, Erik Tomáš, v diskusnej relácii vyzdvihol výsledky práce strany Hlas – SD a kritizoval opozičné strany za ich prístup k sociálnym otázkam.

„Úlohou opozície je škodiť, ako povedal pán Šimečka. My pracujeme na konkrétnych veciach – 13. dôchodok, minimálna mzda, príspevky pre opatrovateľov, odstránenie diskriminácie matiek, posudková činnosť, reforma sociálnych služieb,“ povedal Tomáš. „My držíme slovo a ľudia tieto výsledky vidia.“

Minister tiež upozornil na zmeny v dávkach v hmotnej núdzi: „Od 1. septembra, pokiaľ človek neprijme vhodnú pracovnú ponuku, príde o dávku v hmotnej núdzi. Takto chceme zabrániť zneužívaniu sociálneho systému,“ uviedol vo svojom príspevku na sociálnej sieti.

„Zatiaľ čo my pracujeme, progresívci len nekompetentne tárajú a škodia. Toto je vraj úlohou opozície, ako povedal ich líder Šimečka,“ dodal minister Tomáš.

V relácii sa kriticky vyjadril aj k PS a SaS: „Som čakal, že aspoň tieto strany budú vecnou opozíciou, ale skĺzli do Matovičovej línie politiky a to sa mi nepáči.“

VIDEO:

Preboha, takto sa vyjadruje členka strany Demokrati?
Preboha, takto sa vyjadruje členka strany Demokrati? Áno, a vôbec to nie je vtip. Vraj máme nové „sexy slovo“ – apolitickosť. Lenže podľa Doroty Nvotovej (Demokrati) je to ilúzia, ktorá nás môže stáť viac, než si uvedomujeme. „Je léééto,... Čítať ďalej
21 | 08 | 2025 | Gabriela Fedičová

Milí čitatelia,

veríme, že pravda má byť pre všetkých – nie zamknutá za platobné brány, prémiové zóny či platený obsah.

Fungujeme bez oligarchov, bez tlaku politických strán a záujmových skupín.

Ak si vážite našu prácu, prosím, podporte nás.

💳 Príspevok môžete poslať na účet: IBAN: SK91 0200 0000 0043 7373 6457 (do poznámky stačí uviesť „dar“)

Ďakujeme, že ste s nami. Vďaka vám môžeme zostať slobodní. ❤️

Zdieľať tento článok
Starší článok Novší článok