Europoslanec Ľuboš Blaha zverejnil na sociálnych sieťach ostré vyjadrenie k reakciám, ktoré vyvolala jeho účasť na prvomájovom sprievode spolu s ministrom financií Ladislavom Kamenickým. Dôvod pobúrenia? Podľa Blahu úplne absurdný: „Zovreté päste na spoločnej fotke.“
Plné znenie Blahovho komentára:
KEĎ SA NÁM LIBERÁLI VYHRÁŽAJÚ UŽ AJ ZA ZOVRETÉ PÄSTE
Pozrite sa na našu spoločnú fotku s Lacom Kamenickým z prvomájového sprievodu v Liptovského Mikuláša - už aj kvôli takýmto nevinným fotografiám slniečkari besnejú
1. Poslanec Viskupič z SaS napísal hejt, pretože máme zovreté päste, čo je jeden z najznámejších symbolov odporu voči útlaku a sociálneho boja za lepší svet.
2. Rozbesnení sympatizanti SaS pod Viskupičovým statusom písali, že vraj nás treba zbiť a zahrnuli nás tými najnechutnejšími vulgarizmami. Proste - absolventi Harvardu.
3. SaS-ke zjavne nestačilo, že opozičný aktivista takmer zavraždil predsedu vlády Roberta Fica kvôli nenávisti, ktorú šíria v parlamente a médiách.
4. Zjavne by chceli ďalšiu krv. Len kvôli prvomájovému sprievodu, len kvôli tomu, že sme ľavičiari. Že sa nehanbíte, liberáli!
5. Dovoľte mi poďakovať sa všetkým dobrým ľuďom, ktorí prišli k Čiernemu orlovi do Liptovského Mikuláša - tam sa v roku 1918 písala história slovenského robotníckeho aj vlasteneckého hnutia.
6. Cítil som ohromnú podporu, ľudia nám držia palce a najčastejší pozdrav, ktorý zaznieval, bol - česť práci. Haló, ideopolícia, predvoláte si nás všetkých na výsluch?
7. Večer sme boli ešte s deťmi na Slavíne a cestou sme sa zastavili vo Funuse. Hrala tam srdcová punková kapela môjho detstva - Zóna A.
8. Zvítali sme sa s Koňýkom aj Revom, sú to skvelí chalani, ktorí nezradili svoje ideály. Ako spievajú - nezmením sa, nepredám sa, nevzdám sa
9. Bol s nami aj ďalší môj kamarát, Lukáš Perný, ľavicovo-vlastenecký intelektuál, s ktorým spolupracujeme dlhé roky - takisto čelí nekonečnému hejtu liberálnych kávičkárov.
10. Títo vzácni ľudia ďalej idú proti prúdu, a to si na nich nesmierne vážim. Žiadni slniečkarski trapkovia, ale skutoční punkeri.
11. Stihol som päť pesničiek Zóny A, všetky texty som poznal naspamäť, počúvam ich od ôsmych rokov, keď tu bol ešte socializmus - nádherná nostalgia.
12. S malou Lilly sme si spievali Puf-Puf-Puf-a-Muf, Malý Jonáško si to užíval v kočíku - malý pankáč
13. Ešte jedna poznámka: zachytil som, že Erika Kaliňáka odfotili pred konzulárnym oddelením Ruskej federácie. Bol si vybavovať víza, ideme spolu do Moskvy. Úplne štandardná vec.
14. Liberálne médiá však okamžite spriadali divoké konšpirácie, že Erik bol na tajnom rokovaní s ruským veľvyslancom - tí diletanti ani nevedia, kde ruský veľvyslanec sídli. Spravili zo seba úplných idiotov. Ako vždy.
15. Ja sa ale pýtam: ako je možné, že niekto celé dni takto sliedi pre ruskou ambasádou s fotoaparátom? Alebo Erika sledujú? Toto celé mi pripadá skôr ako robota nejakých agentov tajných služieb a nie mimovládnych aktivistov.
Mier Ukrajine pripravoval štátny prevrat, spolupracoval s ukrajinskými teroristami a teraz sleduje ústavných činiteľov - trochu čudné, že? Haló, prokuratúra, ďalej spíme?
Pekný víkend, priatelia
Nie každý si v dnešnej dobe môže dovoliť platiť za médiá, preto náš obsah nezamykáme.
Ak Vám to Vaše možnosti dovoľujú, existujú dobré dôvody, prečo podporiť redakciu Hlavného denníka už dnes:
1. nestoja za nami peniaze žiadneho oligarchu, bohatého jednotlivca, politickej strany alebo inštitúcie, ktoré by nám hovorili, čo máme písať;
2. obsah nezamykáme ako väčšina mienkotvorných médií na Slovensku;
3. niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu"
Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Do poznámky prosíme uviesť "dar".
Je to jediná cesta, ako tu môžeme byť.
Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Telegram tu: https://t.me/hlavnydennik