Podporte našu redakciu
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457

Tento úkaz uvidíme už v piatok ráno



Otec sa za neho zaručil
Po troch rokoch nová správa a on sa čuduje otázkam politikov!

Tieto firmy boli v roku 2025 na nezastavenie
Najnovšie články z partnerského portálu somzdediny.sk







Vypálené domy, zavraždení muži. Niektorí si museli vykopať vlastný hrob. Čo asi prežívali?
Rudolf Ryban bol učiteľom, riaditeľom školy a účastníkom protifašistického odboja a SNP. V novembri 1944 ho spolu s ďalšími väzňami zastrelili pri Bánovciach nad Bebravou.
Ivan Štubňa komentuje kauzu dopravných radarov s ruskými komponentmi, tvrdenia PS o telefónnych číslach a širšiu diskusiu o kybernetickej bezpečnosti.
Zelenskyj odmieta vypísať voľby, lebo by vraj rozdelili krajinu. Toto isté kedysi tvrdil aj Hitler a Mussolini. Progresívci na Slovensku na čele so Šimečkom a Korčokom glorifikujú Zelenského preto, lebo sú takí istí fašisti ako on.
Neschopnosť ukázali na vlastnej téme...
Ruský Poseidon vyvoláva obavy v Británii. The Telegraph píše o schopnostiach novej zbrane aj o možnej britskej jadrovej odvete raketami Trident.


Komentáre
31. 10. 2025
Ukrajina napriek dohodám zaútočila na energetické zariadenia v troch ruských regiónoch.
Ruské ministerstvo obrany informovalo o troch pokusoch ukrajinských bezpilotných lietadiel zaútočiť na zariadenia energetickej infraštruktúry. Zasiahnuté boli objekty v oblasti Krymu, Brjanska a Kurska. Stalo sa tak napriek predtým dosiahnutým dohodám o zákaze takýchto útokov.
- V oblasti mysu Tarchankut ruské sily protivzdušnej obrany zničili dva útočné drony, ktoré mierili na zariadenia podzemného zásobníka plynu Glebovskoje.
- Ďalší dron zaútočil na objekt vysokonapäťového vedenia, čo viedlo k výpadku elektriny.
- Ešte jeden útok spôsobil kaskádové odstavenie rozvodní. Bez elektriny zostalo viac ako štyritisíc obyvateľov okresu Chomutovský.
Ruské ministerstvo obrany vyhlásilo, že takéto údery poškodzujú civilnú infraštruktúru a sú zamerané na narušenie rusko-amerických dohôd, uzavretých s cieľom vyriešiť konflikt.
Ukrajinské oficiálne zdroje tvrdia, že nie sú žiadne obete ani zranení, no proruský odboj poskytol iné informácie. Podľa jeho koordinátora Sergeja Lebedeva, sú nemocnice v Krivom Rogu preplnené ranenými, vrátane cudzincov, ktorí hovoria po nemecky.
Nie každý si v dnešnej dobe môže dovoliť platiť za médiá, preto náš obsah nezamykáme.
Ak Vám to Vaše možnosti dovoľujú, existujú dobré dôvody, prečo podporiť redakciu Hlavného denníka už dnes:
1. nestoja za nami peniaze žiadneho oligarchu, bohatého jednotlivca, politickej strany alebo inštitúcie, ktoré by nám hovorili, čo máme písať;
2. obsah nezamykáme ako väčšina mienkotvorných médií na Slovensku;
3. niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu"
Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Do poznámky prosíme uviesť "dar".
Je to jediná cesta, ako tu môžeme byť.
Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Telegram tu: https://t.me/hlavnydennik
Zatiaľ žiadne komentáre. Buďte prvý, kto sa zapojí do diskusie.