Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457

Dostávajte dôležité správy okamžite
© 2026 Hlavný Denník. Všetky práva vyhradené.
Made in Slovakia

Progresívny Denník N sa nebojí invázie, ale hystérie z nej



Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov na Hlinka Gretzky Cupe v Edmontone nenadviazali na dobrý výkon z úvodného súboja proti Švédom.
Progresívci živili okrem Korčoka aj ľudí z jeho prezidentského štábu. Za rok 2025 to stranu stálo 180-tisíc eur.

Jedna krátka veta trápila filozofov celé stáročia. Dokážete vyriešiť slávny paradox klamára bez toho, aby ste sa zamotali?
Najnovšie články z partnerského portálu somzdediny.sk
Americký prezident Donald Trump v nedeľu vyhlásil, že s ruským prezidentom Vladimirom Putinom by sa mohol stretnúť už čoskoro. Dodal, že verí, že Putin skutočne chce zastaviť boje na Ukrajine, informovala agentúra AFP.
Trump na brífingu v Bielom dome dodal, že takéto stretnutie sa malo uskutočniť pred krízou na Ukrajine alebo hneď po jej vypuknutí.
Pokiaľ ide o jeho osobnú schôdzku s Putinom, "čas nie je stanovený, ale mohlo by to byť veľmi skoro," povedal Trump.
AFP dodala, že minister zahraničných vecí USA Marco Rubio bude v najbližších dňoch viesť americkú delegáciu na vysokej úrovni, ktorá bude v saudskoarabskom Rijáde rokovať s ruskými predstaviteľmi o Ukrajine.
Trump ozrejmil, že jeho tím "dlho a tvrdo" rokoval s ruskými predstaviteľmi. Spomenul v tejto súvislosti aj svojho vyslanca pre Blízky východ Steva Witkoffa, ktorý údajne nedávno absolvoval s Putinom asi trojhodinový rozhovor.
"Myslím si, že chce prestať bojovať," povedal Trump o Putinovi. Na otázku, či sa Putin chce zmocniť celej Ukrajiny, Trump odpovedal: "To som sa ho aj ja pýtal". "Ak sa chystá pokračovať... to by bol pre mňa veľký problém," dodal Trump.
"Myslím si, že to chce ukončiť a že to chcú ukončiť rýchlo. Obaja," povedal Trump a dodal: "Aj Zelenskyj to chce ukončiť."
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj medzitým v nedeľu povedal, že podľa neho sa Rusko chystá "viesť vojnu" proti oslabenej aliancii NATO, ak Trump zredukuje podporu USA pre Alianciu.



.jpg)

Novinárske sliepočky a ich mužskí kolegovia sa niekedy darmo snažia hlúpymi otázkami dostať Kaliho do úzkych.
Hlavný denník pred necelým mesiacom priniesol článok o agresívnom správaní cigánskej omladiny pri požiari strniska v Moldave nad Bodvou.
"Matovič má hrošiu kožu. Myslí si, že mu všetko prejde. Stačí vždy len vytiahnuť žolíka - Fica, Smer, boj proti mafii. A je odpustené! Je načase, aby zaslepení…
Mocenské vákuum v Európe oslabuje podporu kyjevského režimu. Európska „koalícia ochotných“, vytvorená na podporu Ukrajiny a zabezpečenie jej vojenského prežiti…
Herci nás často citovo vydierajú tým, že ich domnelý nárok kecať do všetkého vraj vyplýva z toho, že oni počas Nežnej revolúcie niesli ako prví kožu na trh. V…
Komentáre
31. 10. 2025
Podľa AFP sa však zdá, že Trump Zelenského obavy nezdieľa, lebo novinárom povedal, že ho "ani trochu" neznepokojujú slová ukrajinského lídra.
Republikánsky prezident opakovane trval na tom, že ukončí konflikt na Ukrajine za jediný deň, ale jeho šéf diplomacie Rubio priznal, že "nebude ľahké" vyriešiť takýto dlhotrvajúci, krvavý a zložitý konflikt.
"Proces smerujúci k mieru nie je záležitosťou jedného stretnutia," povedal Rubio v rozhovore pre televíziu CBS na okraj Mníchovskej bezpečnostnej konferencie.
Zatiaľ nie je jasné, či sa na rokovaniach v Rijáde zúčastní aj Ukrajina. Rubio povedal, že si nie je istý ani tým, koho vyšle Moskva.
"Ešte nič nie je uzavreté," povedal a dodal, že cieľom je hľadať priestor na obsiahlejší rozhovor, ktorý "by zahŕňal Ukrajinu a týkal by sa ukončenia vojny."
Očakáva sa, že na rokovaniach v Rijáde sa zúčastní Trumpov osobitný vyslanec Steve Witkoff a poradca pre národnú bezpečnosť USA Michael Waltz.
Putin a Trump mali spolu 12. februára telefonický rozhovor, v ktorom diskutovali o zastavení bojov na Ukrajine, bilaterálnych vzťahoch a mnohých ďalších otázkach. Dohodli sa, že budú pokračovať v kontaktoch a zorganizujú osobné stretnutie.
Trump následne telefonoval s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským: informoval ho o obsahu rozhovoru s Putinom i o príprave dokumentu o bezpečnostnej a hospodárskej spolupráci oboch krajín.
Zdroj: TASR
Nie každý si v dnešnej dobe môže dovoliť platiť za médiá, preto náš obsah nezamykáme.
Ak Vám to Vaše možnosti dovoľujú, existujú dobré dôvody, prečo podporiť redakciu Hlavného denníka už dnes:
1. nestoja za nami peniaze žiadneho oligarchu, bohatého jednotlivca, politickej strany alebo inštitúcie, ktoré by nám hovorili, čo máme písať;
2. obsah nezamykáme ako väčšina mienkotvorných médií na Slovensku;
3. niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu"
Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Do poznámky prosíme uviesť "dar".
Je to jediná cesta, ako tu môžeme byť.
Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Telegram tu: https://t.me/hlavnydennik
Zatiaľ žiadne komentáre. Buďte prvý, kto sa zapojí do diskusie.

pred 7 hod

pred 8 hod

pred 8 hod