Podporte našu redakciu
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457

Tibor Gašpar si dovolil pripomenúť roky známe varovania predstaviteľov Ruskej federácie. Leško hovorí o vlastizrade.



Slovenka Nikola Čorbová ovládla extrémny Norseman v Nórsku. Po 12 hodinách boja získala titul majsterky sveta.
Vojna v Iráne podkopala kľúčové partnerstvá USA.

Ruský prezident Vladimir Putin osobne otestoval nový automobil Volga K50. Hlava štátu si vozidlo prezrela počas pracovnej návštevy Nižného Novgorodu.
Najnovšie články z partnerského portálu somzdediny.sk






Vystúpenie na akciách organizovaných vládnymi rezortmi sa neodpúšťa. Pustia sa po oslavách SNP ľudia z kultúry a progresívnych médií aj do Nely Pociskovej? Pred útokmi a nenávistnými prejavmi varoval aj prezident priamo na oslavách SNP.
Osobné spomienky na vojnu, holokaust, popravy, vypálené domy a odvlečených mužov zo Závady a Kšinnej pripomínajú, prečo sa na minulosť nesmie zabudnúť.
Ďalšia kauza bez ohlasu médií...
SNS tri mesiace čakala na sľúbený Tarabov odchod z ministerstva a opozícia na pád SNS a vlády
Po troch rokoch nová správa a on sa čuduje otázkam politikov!
Vypálené domy, zavraždení muži. Niektorí si museli vykopať vlastný hrob. Čo asi prežívali?


Komentáre
31. 10. 2025
Niekto dáva gumené kačky deťom do kúpeľa a iní si ich nosia do kostola. Na Božiu chválu aj kazateľ vydáva zvuky, ktoré by ste pripísali práve tejto hračke. Humor a hlboké posolstvo viery tak v Madride, v cirkvi Gumber Duck Church“ (kostol gumových kačiek) spojil do senzácie. O cirkvi s názvom „Paticano“ hovorí celý Pyrenejský polostrov.
Nezvyčajný „kostol“ sa zrodil pred 12 rokmi. Založil ho dnes 72-ročný komik Le Bassi a odvtedy sa rozrastá – Bassiho videá sú na sociálnych sieťach virálne a kostol v madridskej štvrti Lavapiés navštevujú tisícky ľudí.
Bassi víkend čo víkend „slávi omše“ – sú to momenty, v ktorých sa mieša humor s aktuálnymi udalosťami a na rozosmievanie používa gumené kačičky. Na svojich „omšiach“ chce komik odovzdať odkaz, že je potrebné „oceniť maličkosti“ a „nebáť sa zlyhania“.
Počas „omše“ účastníci „spievajú“ – vydávajú kvákavé zvuky, čím práve oslavujú maličkosti v živote. Na tomto mieste sa môžu aj snúbenci zosobášiť páry si vymieňajú prstene s gumenými kačicami.
Názov Bassiho „cirkvi“ je slovnou hračkou – vznikol zložením slov „Pata“ – kačka a „Vaticano“.
„Chcel som si uctiť gumené kačice, tak som premýšľal, že to urobím v nejakej malej kaplnke a začnem robiť omše. Na začiatku som nevedel, akým smerom sa to bude uberať, no o 12 rokov neskôr cirkev stále rastie s hlbokým posolstvom o vážení si maličkostí,“ uviedol Bassi
https://www.youtube.com/watch?v=oBNnpIXXS0M&ab_channel=RobertoRRH
Nie každý si v dnešnej dobe môže dovoliť platiť za médiá, preto náš obsah nezamykáme.
Ak Vám to Vaše možnosti dovoľujú, existujú dobré dôvody, prečo podporiť redakciu Hlavného denníka už dnes:
1. nestoja za nami peniaze žiadneho oligarchu, bohatého jednotlivca, politickej strany alebo inštitúcie, ktoré by nám hovorili, čo máme písať;
2. obsah nezamykáme ako väčšina mienkotvorných médií na Slovensku;
3. niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu"
Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Do poznámky prosíme uviesť "dar".
Je to jediná cesta, ako tu môžeme byť.
Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Telegram tu: https://t.me/hlavnydennik
https://www.facebook.com/somzdedinyDK/posts/pfbid0bUn9kBNYAFHRyHf9BTu82wNa836MsXyyPFMeZGQ2SPJLYcvudchhoKoL2RduE1yDl
Zatiaľ žiadne komentáre. Buďte prvý, kto sa zapojí do diskusie.