Podporte našu redakciu
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457

Tragédia v sobotu zasiahla Humenné.

Aktuálny šéf Svetovej atletiky Sebastian Coe, ktorý viedol organizačný tím OH 2012 v Londýne, vyzval organizátorov hier OH 2028 v Los Angeles, aby úzko spolupracovali s vládou USA, podobne ako on počas londýnskej olympiády.
Zhnilo Jablko a s ním aj Lucia. Odišla na smetisko dejín. Odišla ta, kam posielala Fica a s ním všetkých, čo o nich písala žlčovité články a posielala im nenávistné listy.

Na obrázku je jeden smajlík iný než ostatné. Dokážete ho nájsť do 15 sekúnd? Otestujte svoj postreh v tejto optickej hádanke.
Najnovšie články z partnerského portálu somzdediny.sk






Právo na pravdu mesiace varuje pred výstavbou veterných parkov.
Prečo je to tak a čo s tým robiť?
Keď mladá Maročanka povie, že radšej zomrie, než by sa mala vrátiť domov, dezinformačný denník z tejto vety urobí titulok celej reportáže.
V prípade vyradenia lode Abraham Lincoln budú oslavy nielen v Iráne, ale v celom islamskom priestore.
Krejčího ťukanec na parkovisku ako mediálna bomba, no nehody politikov PS akoby sa nestali?
Skutočnosť, že USA sú opäť uviaznuté v konflikte na Blízkom východe, je dnes obzvlášť pozoruhodná, pretože za posledných 20 rokov americká verejnosť aj mnohí americkí lídri pevne dospeli k záveru, že takéto vojny sú chybou.
PS bez jediného šliamu?
Komentáre
31. 10. 2025
Dalo sa čakať. Veľká hviezdna chvíľa "maličkých" opäť po prázdninách nadišla. V Trnave zrušili jarmok, v Rači zrušili vinobranie, mnohé podujatia tohoto typu sa počas víkendu neuskutočnia. Cirkusanti a lacné heslá či jarmočná ponuka majú od štvrtka sabat v rokovacej sále NR SR. Už len ten burčiak! Ale aj bez neho pôsobia vystúpenia mnohých opozičných poslancov, ako by boli "pod vplyvom". A to pod vplyvom nielen alkoholu. Určite nie však mozgu.
Prekvapil ale Matovič." Gay schvaľoval dotáciu gayom na dúhový pochod." A určite nielen tým. Využil síce hlavnú tému - odvolávanie Michala Šimečku z postu podpredsedu NR SR na obvyklé hromy a blesky na adresu Roberta Fica, ale naložil Progresívnemu Slovensku tak, ako doteraz nikto. Dokonca ani ako SMERU či HLASU. "Je mi z toho ľudsky zle". Na vysvetlenie - Matovičovi je "zle z toho, ako sa Progresívne Slovensko bratríčkuje s mafiou mimo kamier". Objektívne treba uznať, že vystúpenie Igora Matoviča bolo počúvateľné. Bolo adresné, obsažné, prekvapujúce a trefné. Dokonca aj protokolárne akceptovateľné. Urážky obliekol do inotajov, tak sa to dalo.
Lenže - zahučal Pročkovský Kolíkizmus a iní exoti
Vystúpenia Ondreja Dostála z Občianskej konzervatívnej strany, ktorý kandidoval za SaS, už fakt nudia. Pred mnohými rokmi bývali osviežením, žiarili vtipným intelektom, dnes je to unudená a povýšenecká potreba reagovať na každého a na všetko, čo a kto svet vidí a vníma inak ako poslanec. Nie, nie sú hlúpe, sú iba strašne nudné a otravné. V konečnom dôsledku nič neriešiace a nikam vedúce. Ale stále je to ešte znesiteľnejšie ako ten "lampasácky" hlas (prepáčte, permanentne "nasratý") a intonácia Márie Kolíkovej. Vždy mám pri ňom pocit, že práve niekde na National Geographic sledujem dokumentárny film o "Vzostupe a páde tretej ríše" (Inak, seriál je nesmierne skvelý a informatívny.) Ale aj tá Mária sa dá ešte ako-tak, pri dostatočnej miere odbiehania niekam od zdroja zvuku, zvládnuť. Pročko je však iná "káva".
To je proste mix všetkého, ale nevkusný ako tretky na jarmoku
Nerád pozerám pseudozábavné programy na kanáloch (v kanáloch) niektorých súkromných vysielateľov. Lenže, je úplne ich problém, čo vysielajú a môže im byť "šumafuk", čo ja rád a čo ja nerád. Ak sa rozhodnú ukazovať holé zadky a holé predky, je to ich vec. Ak sa tak však v parlamente rétoricky producíruje poslanec, platený aj z mojich daní, vie ma to rozhádzať. Pročkova melodramatická intonácia, akustická predimenzovanosť hlasitosti a v tom celom intelektuálna tuposť a prázdnota, stranícka servilnosť, to je nestráviteľné. Ľudia by mali svoju hlúposť umne ukrývať, nie si ju ako transparent vytasiť na čelo a ešte sa tým ukájať. Naviac - pán poslanec Pročko systematicky robí z rokovacej sály parlamentu stôl štamgastov v štvrtej cenovej krátko pred zatváracou hodinou. Jeho rétorické pľuvance sú fakt nechutné. No, ako pľuvance všeobecne. Brr.
Jedno však bolo predsa len pozitívne
Opozícia svojimi vystúpeniami vyslala do verejnosti signál, jasný a zreteľný, že bude ešte dlho bezzubá, trápna a hlavne rozhádaná. Matovičovcov k nej neprilepí žiaden "superkleber" , zostávajú opozičným solitérom. KDH je aj naďalej ako voda - učili sme sa, že tekutina bez farby, chuti, vône či zápachu a rieši si svoje vnútorné izmy a dilemy. A SaS po odchode Richarda Sulíka, ale aj takých poslancov, ako bola napríklad Janka Bittó Cigániková, akokoľvek rozporuplná a myslením diskutabilná, už neponúka nič. Stavila na šimečkovskú anarchiu a rozvrat. So zdôraznením nevyhnutnej dúhovosti sveta. To je na voliteľnosť z pohľadu rozvážneho voliča málo.
Nie každý si v dnešnej dobe môže dovoliť platiť za médiá, preto náš obsah nezamykáme.
Ak Vám to Vaše možnosti dovoľujú, existujú dobré dôvody, prečo podporiť redakciu Hlavného denníka už dnes:
1. nestoja za nami peniaze žiadneho oligarchu, bohatého jednotlivca, politickej strany alebo inštitúcie, ktoré by nám hovorili, čo máme písať;
2. obsah nezamykáme ako väčšina mienkotvorných médií na Slovensku;
3. niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu"
Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Do poznámky prosíme uviesť "dar".
Je to jediná cesta, ako tu môžeme byť.
Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Telegram tu: https://t.me/hlavnydennik
Zatiaľ žiadne komentáre. Buďte prvý, kto sa zapojí do diskusie.