Podporte našu redakciu
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457

Hlas predložil návrh na oslobodenie od dane z príjmov pre rodičov, ktorí sa starajú o štyri a viac detí. Opatrenie by sa mohlo týkať približne 29-tisíc ľudí.




ŠK Slovan Bratislava spoznal súperov v ligovej fáze Ligy majstrov 2026/2027. Belasí narazia na PSG, Inter Miláno, AS Rím, Betis či Stuttgart.
Osobné spomienky na vojnu, holokaust, popravy, vypálené domy a odvlečených mužov zo Závady a Kšinnej pripomínajú, prečo sa na minulosť nesmie zabudnúť.

Dve modré, dve červené tabletky a jediná správna kombinácia. Muž ich musí rozlíšiť naslepo. Vynájde sa?
Najnovšie články z partnerského portálu somzdediny.sk





Ďalšia kauza bez ohlasu médií...
SNS tri mesiace čakala na sľúbený Tarabov odchod z ministerstva a opozícia na pád SNS a vlády
Po troch rokoch nová správa a on sa čuduje otázkam politikov!
Vypálené domy, zavraždení muži. Niektorí si museli vykopať vlastný hrob. Čo asi prežívali?
Rudolf Ryban bol učiteľom, riaditeľom školy a účastníkom protifašistického odboja a SNP. V novembri 1944 ho spolu s ďalšími väzňami zastrelili pri Bánovciach nad Bebravou.
Ivan Štubňa komentuje kauzu dopravných radarov s ruskými komponentmi, tvrdenia PS o telefónnych číslach a širšiu diskusiu o kybernetickej bezpečnosti.
Zelenskyj odmieta vypísať voľby, lebo by vraj rozdelili krajinu. Toto isté kedysi tvrdil aj Hitler a Mussolini. Progresívci na Slovensku na čele so Šimečkom a Korčokom glorifikujú Zelenského preto, lebo sú takí istí fašisti ako on.


Komentáre
31. 10. 2025
Denník SME vyčíta ruským médiám, že spustili dezinformačnú kampaň ohľadom atentátu na Roberta Fica. V skutočnosti dezinformácie šíria americké liberálne médiá. Upozornil na to podpredseda parlamentu ľuboš Blaha (Smer-SSD)
SME v dnešnom článku upozorňuje, že atentátnika Cintulu Rusi označujú za proukrajinského. V tom ale majú plnú pravdu. On bol proukrajinský. Cintula na proteste pred zasadnutím vlády v Dolnej Krupej kričal "Nech žije Ukrajina" a vulgarizmy na vládu. V rozbesnenom hlúčiku stál s predstaviteľmi Naďových Demokratov, ktorí držia vlajku EÚ a rôzne nenávistné transparenty, pripomína čitateľom Blaha.
Zvláštne podľa politika je, že túto skutočnosť zahmlievajú v liberálnych New York Times. Tam síce priznávajú, že Cintula je proukrajinský, ale demagogicky to spájajú s jeho údajnými sympatiami k ukrajinskej krajnej pravici.
"V skutočnosti Cintula nemal s krajnou pravicou nič spoločné. Naopak obdivoval Progresívku Zuzanu Čaputovú, o ktorej písal, že je múdra, krásna a odvážna. Áno, aj Zuzana Čaputová používa banderovský pozdrav Sláva Ukrajine a podporuje Ukrajinu napriek rastúcim fašistickým vplyvom v ukrajinskej spoločnosti. Ak je podľa New York Times Cintula fanúšik ukrajinskej krajnej pravice, potom by podľa tej istej logiky mala byť za krajnú pravičiarku označovaná aj Zuzana Čaputová. Či?" - pýta sa Blaha.
Ďalej upozorňuje, že v New York Times takisto zamlčiavajú, že Cintula kritizoval Donalda Trumpa, čo je takisto téma, ktorá ho spája so slovenskými Progresívcami. Americké liberálne médiá sa snažia zakryť, že atentátnik a potenciálny terorista Cintula je politický fanatik z ich vlastného tábora - proukrajinský, protitrumpovský, progresívny.
"Je príznačné, že zavádzajúci článok v New York Times napísal Andrew Higgins, ktorý kedysi ešte pred voľbami urobil dvojhodinové interview aj so mnou. Dve hodiny som mu detailne vysvetľoval naše postoje, ako chceme mier, ako nám ide o Slovensko... a nakoniec nás vo svojom článku označil za proruských a bolo vybavené. Dopredu vedel, čo napíše - on nehľadá pravdu, len šíri neoliberálnu ideológiu," prízvukuje Blaha.
Toto robia americkí liberáli podľa smeráka aj teraz. Šíria lži o Cintulovi. Lebo sa im nehodí, že politické násilie produkujú ich vlastní liberálni aktivisti - to im nesedí do ideologických šablón. Veď násilníci sú predsa tí druhí, zlí proruskí extrémisti, zlý Fico a zlý Blaha.
Liberálne SME rieši údajnú ruskú propagandu. A vraj Rusom v tejto propagande asistuje Blaha. "Áno, pre Rossija 1 som v našom rozhovore potvrdil Cintulov proukrajinský profil. A hľadal som paralely medzi Robertom Ficom a Olofom Palmem. Obaja odmietali americké vojny a obaja čelili atentátu. Ide o úplne legitímne interpretácie postavené na faktoch. Naopak, americké liberálne plátky, rovnako ako tie slovenské, šíria dezinformácie," je presvedčený politik.
"Liberálne médiá sa vo svete snažia vytvárať ilúziu, že Robert Fico je proruský populista a takí si vlastne atentáty aj tak trochu zaslúžia. A z Cintulu robia nacionalistu. Číre bludy. Keď dokážu takéto lži šíriť o Cintulovi, čudujete sa, aké lži šíria celé mesiace o našej vláde? Ale aspoň sa konečne ukázalo, kto tu produkuje dezinformácie - nie Rusi, ale americkí Progresívci. Dosť hanba, že?" - uzavrel Blaha.
Nie každý si v dnešnej dobe môže dovoliť platiť za médiá, preto náš obsah nezamykáme.
Ak Vám to Vaše možnosti dovoľujú, existujú dobré dôvody, prečo podporiť redakciu Hlavného denníka už dnes:
1. nestoja za nami peniaze žiadneho oligarchu, bohatého jednotlivca, politickej strany alebo inštitúcie, ktoré by nám hovorili, čo máme písať;
2. obsah nezamykáme ako väčšina mienkotvorných médií na Slovensku;
3. Niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu"
Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Do poznámky prosíme uviesť "dar".
Je to jediná cesta, ako tu môžeme byť.
Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a ZDIEĽANÍM pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik
Zatiaľ žiadne komentáre. Buďte prvý, kto sa zapojí do diskusie.