Nádej Nemcov je Donald Tusk. Má presvedčiť Maďarov a Slovákov
24 | 04 | 2024 I Gabriela Fedičová

Podľa Christopha Heusgena sa V4 zrodila zo spoločnej túžby presadzovať demokraciu a právny štát a v boji proti Rusku je dôležité neroztrhnúť federálnu súdržnosť.

Predseda Mníchovskej bezpečnostnej konferencie dúfa, že najsilnejší člen V4, poľská vláda, dokáže presvedčiť Viktora Orbána a Roberta Fica, že V4 musí držať spolu, povedal Christoph Heusgen v rozhovore pre SME .

Podľa nemeckého politika sa tento formát zrodil zo spoločnej túžby presadzovať demokraciu a právny štát a bolo by dobré, keby sa tieto ašpirácie realizovali s väčším úsilím.

Dodal, že v boji proti Rusku je dôležitý softvér aj hardvér a súčasťou softvéru je federálna súdržnosť, takže verí, že poľskému premiérovi Donaldovi Tuskovi sa podarí presvedčiť Maďarsko a Slovensko, aby sa nerozdelili.

"Mimochodom, medzi tromi krajinami je oblasť, v ktorej je aliancia silná, ale to sa Nemcom nepáči, píše maďarský portál Mandiner. Ide o azylovú reformu.

Nemci už vedia: Slovensko a Poľsko sa v dôležitej otázke postavili na stranu Maďarska

Na azylovej reforme EÚ, ktorú Nemci oslavujú ako historický úspech, sa nechcú podieľať ani Maďarsko, Slovensko a Poľsko.

Maďarsko, Slovensko a Poľsko sa postavili na jednu stranu, všetci traja chcú zabrániť azylovej reforme prijatej Európskym parlamentom, píše Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Kým nemeckí politici oslavujú historické rozhodnutie, maďarská, slovenská a poľská vláda sa zaviazali, že sa na dohode nezúčastnia.

Viktor Orbán vyhlásil, že Maďarsko nepodľahne masovému migračnému šialenstvu, poľský premiér Donald Tusk naznačil, že bude brániť svoju krajinu pred prerozdeľovacím mechanizmom a za týmto účelom bude vytvárať spojenectvá, zatiaľ čo Robert Fico vyhlásil, že sa pripojí k maďarsko-poľskému duo na túto tému.

Baba Vanga predpovedá: Rok 2024? SMRŤ PUTINA! (FOTO)
Islamistické útoky budú otriasať Európou! Stúpenci jasnovidky Baby Vangy hovoria, že rok 2024 bude veľmi ťažký pre celú Zem. Svoj dar jasnovidectva získala Vangelija keď mala 11 rokov. Počas veľkej búrky sa rodine stratila. Našli ju po niekoľkých... Čítať ďalej
23 | 04 | 2024 | Eka Balašková

Vážení naši čitatelia

Nie každý si v dnešnej dobe môže dovoliť platiť za médiá, preto náš obsah nezamykáme. 
Ak Vám to Vaše možnosti dovoľujú, existujú dobré dôvody, prečo podporiť redakciu Hlavného denníka už dnes:

1. nestoja za nami peniaze žiadneho oligarchu, bohatého jednotlivca, politickej strany alebo inštitúcie, ktoré by nám hovorili, čo máme písať;

2. obsah nezamykáme ako väčšina mienkotvorných médií na Slovensku;

3. Niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu"

Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457

Do poznámky prosíme uviesť "dar".

Je to jediná cesta, ako tu môžeme byť. 

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a ZDIEĽANÍM pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik