Podporte našu redakciu
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457

Tibor Gašpar si dovolil pripomenúť roky známe varovania predstaviteľov Ruskej federácie. Leško hovorí o vlastizrade.



Slovenka Nikola Čorbová ovládla extrémny Norseman v Nórsku. Po 12 hodinách boja získala titul majsterky sveta.
Vojna v Iráne podkopala kľúčové partnerstvá USA.

Ruský prezident Vladimir Putin osobne otestoval nový automobil Volga K50. Hlava štátu si vozidlo prezrela počas pracovnej návštevy Nižného Novgorodu.
Najnovšie články z partnerského portálu somzdediny.sk






Vystúpenie na akciách organizovaných vládnymi rezortmi sa neodpúšťa. Pustia sa po oslavách SNP ľudia z kultúry a progresívnych médií aj do Nely Pociskovej? Pred útokmi a nenávistnými prejavmi varoval aj prezident priamo na oslavách SNP.
Osobné spomienky na vojnu, holokaust, popravy, vypálené domy a odvlečených mužov zo Závady a Kšinnej pripomínajú, prečo sa na minulosť nesmie zabudnúť.
Ďalšia kauza bez ohlasu médií...
SNS tri mesiace čakala na sľúbený Tarabov odchod z ministerstva a opozícia na pád SNS a vlády
Po troch rokoch nová správa a on sa čuduje otázkam politikov!
Vypálené domy, zavraždení muži. Niektorí si museli vykopať vlastný hrob. Čo asi prežívali?


Komentáre
31. 10. 2025
Prezidentka SR Zuzana Čaputová by mala novelu Trestného zákona podpísať, nie ju vetovať.
Skonštatovala to mimoparlamentná strana Demokrati s tým, že Ústavný súd (ÚS) SR tak získa viac času na to, aby sa mohol zaoberať protiústavnosťou novely. Upozornila, že ak bude novela účinná čo i len deň, niektoré trestné činy budú premlčané navždy.
"Prelomenie veta je síce silným symbolom odmietnutia zákona, no dnes sa musíme pozerať na to, ako naozaj účinne túto hanebnú novelu zastaviť," uviedol podpredseda strany Juraj Šeliga.
V prípade, že prezidentka novelu vetuje, bude podľa neho len v rukách predsedu parlamentu Petra Pellegriniho (Hlas-SD), kedy sa ňou bude plénum opätovne zaoberať.
"Ak sa tak stane, predpokladám, že 12. alebo 13. marca bude veto prezidentky definitívne prelomené. Potom však ÚS ostane iba deň na to, aby zaujal stanovisko, či pozastaví účinnosť novely," dodal.
Hlavný denník prežil jeden z najťažších rokov. Niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu". Ďakujeme vám, že sme pre vás prvou voľbou v čerpaní informácii.
Naďalej nám môžete pomôcť aj materiálne. Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Do poznámky prosíme uviesť "dar".
Spoločne budeme naďalej silní! Ďakujeme vám!
Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a ZDIEĽANÍM pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik
Zatiaľ žiadne komentáre. Buďte prvý, kto sa zapojí do diskusie.

pred 13 min

pred 37 min

pred 1 hod