Podporte našu redakciu
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457

Podpredsedníčka Dagmar Kramplová predkladá návrh trestať zneuctenie národných symbolov aj s konzervatívnym poslancom Mariánom Kérym (SMER-SD). Prišiel čas chrániť práva majority!




Slovenka Nikola Čorbová ovládla extrémny Norseman v Nórsku. Po 12 hodinách boja získala titul majsterky sveta.
Peter Tóth upozorňuje na fakt, že médiá zbytočne a hlavne bezdôvodne lynčujú syna exministra Andreja Palka.

Nový dokument o Jeffreyho Epsteinovi prinesie výpovede obetí, jeho brata aj ľudí z politického sveta. Na HBO Max dorazí už v septembri.
Najnovšie články z partnerského portálu somzdediny.sk






Vojna v Iráne podkopala kľúčové partnerstvá USA.
Vystúpenie na akciách organizovaných vládnymi rezortmi sa neodpúšťa. Pustia sa po oslavách SNP ľudia z kultúry a progresívnych médií aj do Nely Pociskovej? Pred útokmi a nenávistnými prejavmi varoval aj prezident priamo na oslavách SNP.
Osobné spomienky na vojnu, holokaust, popravy, vypálené domy a odvlečených mužov zo Závady a Kšinnej pripomínajú, prečo sa na minulosť nesmie zabudnúť.
Ďalšia kauza bez ohlasu médií...
SNS tri mesiace čakala na sľúbený Tarabov odchod z ministerstva a opozícia na pád SNS a vlády
Po troch rokoch nová správa a on sa čuduje otázkam politikov!
Vypálené domy, zavraždení muži. Niektorí si museli vykopať vlastný hrob. Čo asi prežívali?


Komentáre
31. 10. 2025
Pred Vianocami prichádza zlá správa. Mnoho e-shopov je na hranici krachu. Zákazníci môžu mať problém dostať sa k svojim objednávkam. Je za tým pád kuriérskej spoločnosti 123Kurier. Balíky ostali na depe a časť internetových obchodov, ktorým nevyplatili peniaze, sa ocitla v bezvýchodiskovej situácii, informuje zoznam.sk.
Krach e-shopov na Slovensku prišiel v tom najhoršom čase. Pred Vianocami , keď ľudia čakajú na objednaný tovar. V zavretých depách podľa e-shopov ostalo mnoho nedoručených zásielok. Ľudia nedostali objednaný tovar a takisto kuriérska firma e-shopom neuhrádza platby ani za doručený tovar.
Mnohé internetové obchody siahajú na svoje finančné rezervy a mnohé sa dostávajú do existenčných problémov. Ide pritom o stovky podnikateľov. Kuriérska firma niektorým dlhuje až státisíce eur. Katastrofu to predstavuje predovšetkým pre firmy orientované na zimný sortiment.
Celkové pohľadávky voči padnutej firme môžu dosahovať dva až päť miliónov eur. E-shopy preto budú postupovať spoločne, zvažujú podanie žiadosti o konkurz a padli aj úvahy o trestných oznámeniach. V ohrození sa ocitlo aj občianske združenie, ktoré cez kuriérsku firmu poslalo balíky pre sociálne slabé rodiny.
Pozadie problémov vo firme je zatiaľ nejasné. Najprv do konkurzu padla jej česká dcérska spoločnosť 123Kurýr, následne zatvorila svoj depá aj materská firma na Slovensku. Vlastníci firmy za tým vidia podrazy a nekalé praktiky zo strany veľkej časti kľúčových zamestnancov.

Firma tvrdí, že niektorí kuriéri konajú protiprávne, nechávajú si vraj peniaze a objednávky. Niektorí kuriéri ale vravia, že už dlhšiu dobu nedostali výplatu. Nad budúcnosťou firmy teda visí veľký otáznik.
Hlavný denník prežil jeden z najťažších rokov. Niekoľko rokov vám ponúkame iný pohľad na dianie doma, aj vo svete, ako takzvané "médiá hlavného prúdu". Ďakujeme vám, že sme pre vás prvou voľbou v čerpaní informácii.
Naďalej nám môžete pomôcť aj materiálne. Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Do poznámky prosíme uviesť "dar".
Spoločne budeme naďalej silní! Ďakujeme vám!
Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a ZDIEĽANÍM pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik
Zatiaľ žiadne komentáre. Buďte prvý, kto sa zapojí do diskusie.