Fico ostro: Hamran vedel o všetkých ŠPINAVOSTIACH ČURILLOVCOV! (VIDEO)
31 | 10 | 2023 I Diana Zaťková

Personálne rozhodnutia nového ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD) voči policajným vyšetrovateľom - tzv. čurillovcom a bývalému policajnému prezidentovi Štefanovi Hamranovi sú správne a nevyhnutné. Vo videu zverejnenom na sociálnej sieti to vyhlásil premiér Robert Fico (Smer-SSD). Tvrdí, že nejde o revanš.

Podľa Fica je fakt, že Hamran vedel o všetkých "špinavostiach" čurillovcov a aj s nimi súhlasil. "Do akej miery je trestne zodpovedný za zneužívanie svojich právomocí, musia rozhodnúť orgány činné v trestnom konaní," dodal s tým, že preňho všetko skončilo keď sa dozvedel, že Hamran nestojí na čele Policajného zboru.

Premiér avizuje zmenu Trestného zákona a Trestného poriadku, ktorý má výrazne obmedziť možnosti polície a Úradu špeciálnej prokuratúry politicky zneužívať trestné právo. "Máme záujem o tejto novelizácii rokovať s Európskou komisiou, čo bolo prijaté s porozumením," uviedol predseda vlády.

Vo zverejnenom videu tiež potvrdil, že formulujú programové vyhlásenie vlády. Podotkol, že keďže musí byť dohodou medzi stranami Smer-SD, Hlas-SD a SNS, tak potrebujú na zostavenie programu asi dva týždne.

"Vládny program bude vo svojej podstate veľmi jednoduchý. Aby ľudia na konci volebného obdobia mohli konštatovať, že sa majú lepšie a žijú pokojnejšie a bezpečnejšie, ako teraz na sklonku roka 2023," doplnil Fico.

Viac vo videu:

Vážení naši čitatelia!

Už niekoľko rokov Vám prinášame informácie, ktoré "médiá hlavného" prúdu odmietajú zverejňovať. Robili tak ešte agresívnejšie pred voľbami a je malá nádej, že sa ich prístup k informovaniu v krátkom čase zmení. Preto sa domnievame, že naša úloha pri informovaní verejnosti je stále nezastupiteľná a chceme v nej pokračovať. 
Ďakujeme Vám za doterajšiu podporu, morálnu, aj finančnú. Budeme radi, keď nám budete pomáhať aj naďalej. Podporiť nás môžete svojim darom, ľubovoľným finančným príspevkom. Pre naše fungovanie má aj najmenšia podpora veľký význam.

Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Do poznámky prosíme uviesť "dar".

Spoločne budeme naďalej silní!

Ďakujeme vám!

PROGRESÍVCI UŽ PRSKAJÚ ŽLČ: Nebudeme ticho!
Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok rozhodol o dočasnom pozbavení výkonu štátnej služby šiestich príslušníkov Policajného zboru. Jeden deň odvolal a preradil policajného prezidenta Hamrana a deň na to rozhodol o pozbavení výkonu štátnej služby... Čítať ďalej
31 | 10 | 2023 | Diana Zaťková

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a ZDIEĽANÍM pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik