Heger prosí Slovákov o pomoc: Zlepšil som vám život! Dajte mi vaše peniaze!
09 | 10 | 2023 I Ivan Mihale

Bývalý premiér Eduard Heger (Demokrati) tentokrát prosí Slovákov o finančnú pomoc, aby mohol spoločne s Naďom, ktorý Slovákov nazýval opicami zachrániť Slovensko pred skazou, ktorú zapríčinili práve oni. Tomu sa hovorí paradox.

Existenčné problémy

Najväčšie problémy môže mať strana bývalého premiéra Hegera – Demokrati. Strana bývalého premiéra vo voľbách nedosiahla na príspevok od štátu a  vo voľbách získala 2,93 percenta.

"Teraz stojí pred otázkou, ako splatiť polku zo zrejme až 1,8 miliónovej kampane postavenej z veľkej časti na pôžičkách členov a sympatizantov. Najväčším známym veriteľom je manžel volebnej líderky strany Andrey Letanovskej, ktorý na kampaň požičal 90-tisíc eur. Demokrati však pravdepodobne nezverejnili ešte mená všetkých veriteľov, aktuálne majú podľa webu pôžičky za 285-tisíc eur,“ napísalo nedávno Transparency International Slovensko.

Zdá sa, že tieto predpovede stáli na pravdivom základe. Eduard Heger teraz zverejnil emotívny status, v ktorom prosí o finančné dary!

 

„S obrovskou vďakou reagujeme na množstvo pozitívnych reakcií a správ, ktoré nám posielate. Áno, aj my sme sklamaní z výsledku volieb, ale všetko zlé je na niečo dobré a na náš volebný výsledok sa môžeme pozerať aj ako na príležitosť na to, aby sme zo strany Demokrati vybudovali silnú stredopravú prozápadnú stranu s kvalitným tímom, silnou regionálnou základňou a príťažlivým programom,“ píše šéf Demokratov Eduard Heger.

Žobre o peniaze

Postupne sa bývalý premiér dostáva k pointe. Najprv vyzval záujemcov o vstup do strany: „Spoločne vybudujeme silnú a odborne zdatnú členskú základňu po celom Slovensku.“

Tým to však nekončí. „Ako viete, náš volebný výsledok veľmi tesne pod 3% znamená, že nedostaneme žiadnu finančnú pomoc od štátu na činnosť strany. Obraciame sa preto na Vás s tým, aby ste nám pomohli aj v tejto oblasti. Tí z Vás, ktorí nám môžete prispieť akoukoľvek sumou do 999 eur, prosím pošlite nám takýto finančný dar na účet strany vedený v Tatra banka a.s.,“ prosí Heger o peniaze pre Demokratov. Dodáva, že pokiaľ vie niekto pomôcť sumou vyššou ako tisíc eur, alebo môže pomôcť inou službou alebo materiálnym darom, má stranu kontaktovať e-mailom.

Od ľudí už dostal, ale peniaze to neboli

Reakcie na status pravdepodobne nie sú také, aké predseda strany očakával. Po príspevkom sa množia rozhorčené reakcie.

"Letanovská kopala do Igora Matoviča ako zmyslov zbavená a tu máte výsledok. Musíte Demokratov a demokratky pretriediť a možno vám niekto niečo pošle. Ale v tomto zložení moc neuspejete..."

"Len ste odobrali zbytočne % !!!"

"Nehanbíte sa žobrať? Len ste zobrali dobrých ludí z Oľano ako Naď a zo Za ľudí Šeligu a skočili na lep sasanke ako hlupák. Ste slabý na lídra .Silný ste boli len pri Matovičovi a teraz sa to ukázalo.Takých slabochov a zradcov v politike nepotrebujeme!!!"

"Pán Heger, napíšte prosím, že ten status je len nejaký nepodarený žart...niečo v zmysle 1.apríl!"

"Už to nie je taká sranda hulákať a vyskakovať za vlastné € však? Šírenie zloby vás priviedlo tam, kam patríte. Strana bývalého premiéra a ministrov a pár mesiacov po ukončení vašej vlády po vás ani pes neštekne. To je vaša vizitka. Dostali ste sa tam, kam patríte."

"?????? Až takto hlboko ste padli ? Najskôr agitovať a potom následne pýtať od voličov peniaze ? "

"Dúfam, že vaša strana rýchlo upadne do zabudnutia ..."

Vážení naši čitatelia!

Už niekoľko rokov Vám prinášame informácie, ktoré "médiá hlavného" prúdu odmietajú zverejňovať. Robili tak ešte agresívnejšie pred voľbami a je malá nádej, že sa ich prístup k informovaniu v krátkom čase zmení. Preto sa domnievame, že naša úloha pri informovaní verejnosti je stále nezastupiteľná a chceme v nej pokračovať. 
Ďakujeme Vám za doterajšiu podporu, morálnu, aj finančnú. Budeme radi, keď nám budete pomáhať aj naďalej. Podporiť nás môžete svojim darom, ľubovoľným finančným príspevkom. Pre naše fungovanie má aj najmenšia podpora veľký význam.

Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Do poznámky prosíme uviesť "dar".

Spoločne budeme naďalej silní!

Ďakujeme vám!