Orbánova vláda má jasný postup na boj proti nelegálnej migrácii
27 | 09 | 2023 I Ivan Mihale

Okolité štáty reagujú rozhodne pružnejšie na aktuálnu situáciu s nelegálnou migráciou. Zatiaľ čo vláda Ľudovíta Ódora spolu s vedením polície vajatá, ako sa hranice uzavrieť nedajú, Poľsko koná a zavedie kontroly na hranici so Slovenskom, aby zastavilo prílev migrantov smerujúcich do Nemecka. Jasný plán majú aj južný susedia, Ódor spí..

Maďarské ministerstvo vnútra zverejnilo návrh zákona, ktorý by posilnil verejnú bezpečnosť a boj proti migrácii. Okrem iného z neho vyplýva, že by sa do ochrany maďarských hraníc mali zapojiť aj členovia tzv. občianskej stráže. Uviedol to v pondelok server hvg.hu, informuje spravodajca TASR v Budapešti.

Maďarské ministerstvo vnútra zverejnilo návrh zákona, ktorý by posilnil verejnú bezpečnosť a boj proti migrácii. Okrem iného z neho vyplýva, že by sa do ochrany maďarských hraníc mali zapojiť aj členovia tzv. občianskej stráže.

Návrh zákona, zverejnený na webovej stránke vlády, obsahuje novelizáciu celkom 25 rôznych právnych noriem, od zákona o polícii cez legislatívu týkajúcu sa zdravotníctva, držby zbraní až po využívanie zdrojov Európskej únie.

Úlohou občianskej stráže by bolo "poskytovanie hliadkovej a monitorovacej služby na verejných priestranstvách s cieľom prispieť k ochrane štátnej hranice a predchádzaniu nelegálnej migrácii".

Dôvodom takéhoto kroku môže byť podľa hvg.hu skutočnosť, že je nedostatok príslušníkov regulárnej pohraničnej stráže. Na túto profesiu sa za rok prihlásilo 3596 ľudí, pričom napokon zmluvy podpísalo iba 1565 z nich.

Pri úlohách súvisiacich s ochranou maďarských hraníc pomáhali členovia združení občianskej stráže už aj predtým, do konca roka 2022, no vtedy to robili za osobitný poplatok. Zatiaľ nie je jasné, či by sa tak malo diať aj v zmysle navrhovaného zákona, uzatvára hvg.hu.

AKTUALIZOVANÉ! Poľsko zavedie kontroly na hranici so Slovenskom
Okolité štáty reagujú rozhodne pružnejšie na aktuálnu situáciu s nelegálnou migráciou. Zatiaľ čo vláda Ľudovíta Ódora spolu s vedením polície vajatá, ako sa hranice uzavrieť nedajú, Poľsko koná a zavedie kontroly na hranici so Slovenskom, aby... Čítať ďalej
25 | 09 | 2023 | Ivan Mihale/tasr

Vážení naši čitatelia!

Dovoľujeme si osloviť vás s prosbou o pomoc. Už niekoľko rokov prinášame informácie, ktoré "médiá hlavného" prúdu odmietajú zverejňovať. Robia tak ešte agresívnejšie aj teraz pred voľbami. Priviedli nás, ako spoločnosť,  do ekonomického, aj morálneho úpadku. Naša budúcnosť a budúcnosť tých, čo pracujú a nepriživujú sa na štáte je ohrozená. Teraz stojíme pred voľbou, či dostanú možnosť pokračovať v tomto rozklade, alebo ich zastavíme.

V Hlavnom denníku  budeme naďalej prinášať informácie, ktoré vám úmyselne zatajujú. Budeme zverejňovať iné názory slobodných ľudí.
Môžete nám pomôcť. Podporiť nás svojim darom, ľubovoľným finančným príspevkom. Pre naše fungovanie má aj tá najmenšia podpora veľký význam.

Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Do poznámky prosíme uviesť "dar".

Spoločne dokážeme byť silní!

Ďakujeme vám!