Pavol Rusko je oslobodený!
14 | 09 | 2023 I Gabriela Fedičová/TASR

Exšéfa TV Markíza a bývalého ministra hospodárstva Pavla Ruska oslobodili spod obžaloby v kauze prípravy vraždy jeho bývalej spoločníčky v televízii Sylvie Klaus-Volzovej.

Senát Mestského súdu Bratislava I oslobodil aj trojicu spoluobžalovaných.

Proti štvrtkovému verdiktu sa môžu procesné strany odvolať.

"Nebolo dokázané, že sa stal skutok, pre ktorý boli obžalovaní stíhaní," uviedol predseda senátu Pavol Juhás.

Okrem Pavla Ruska čelia obžalobe aj bos skupiny sýkorovcov Róbert L., prezývaný Kýbel, Mikuláš Černák a Miloš Kaštan. Pavol R. si mal podľa obžaloby objednať vraždu u Černáka na jeseň 1997. Ten mal do nej zaangažovať bratislavskú skupinu sýkorovcov. Motívom Pavla R. na objednávku vraždy mal byť podľa obžaloby majetkový prospech a ovládnutie televízie.

Proces sa za prísnych bezpečnostných opatrení v Ústave na výkon väzby a Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Bratislave začal v máji 2019. Černák a Kaštan sa na prvom pojednávaní priznali k trestnej činnosti, Kýbel a Pavol Rusko vinu popreli.

Prokurátor navrhoval exšéfovi TV Markíza Pavlovi Ruskovi 21-ročný trest väzenia

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Michal Šúrek navrhol uložiť exšéfovi TV Markíza a exministrovi hospodárstva Pavlovi Ruskovi súhrnný trest väzenia minimálne v trvaní 21 rokov. Uviedol to vo svojej záverečnej reči pred senátom Mestského súdu Bratislava I. Pavol Rusko čelí obžalobe z prípravy vraždy bývalej spoločníčky v TV Markíza Sylvie Klaus-Volzovej. Momentálne si odpykáva 19 rokov vo väzení za kauzu zmeniek.

Prokurátor navrhuje exšéfovi TV Markíza Pavlovi Ruskovi 21-ročný trest väzenia
Obžalovaný exšéf TV Markíza a exminister hospodárstva Pavol Rusko trvá v kauze prípravy vraždy jeho bývalej spoločníčky v televízii Sylvie Klaus-Volzovej na svojej nevine. "Bol som obvinený z niečoho, čo som nikdy nespáchal," zdôraznil vo svojej... Čítať ďalej
14 | 09 | 2023 | Gabriela Fedičová/TASR

Vážení naši čitatelia!

Dovoľujeme si osloviť vás s prosbou o pomoc. Už niekoľko rokov prinášame informácie, ktoré "médiá hlavného" prúdu odmietajú zverejňovať. Robia tak ešte agresívnejšie aj teraz pred voľbami. Priviedli nás, ako spoločnosť,  do ekonomického, aj morálneho úpadku. Naša budúcnosť a budúcnosť tých, čo pracujú a nepriživujú sa na štáte je ohrozená. Teraz stojíme pred voľbou, či dostanú možnosť pokračovať v tomto rozklade, alebo ich zastavíme.

V Hlavnom denníku  budeme naďalej prinášať informácie, ktoré vám úmyselne zatajujú. Budeme zverejňovať iné názory slobodných ľudí.
Môžete nám pomôcť. Podporiť nás svojim darom, ľubovoľným finančným príspevkom. Pre naše fungovanie má aj tá najmenšia podpora veľký význam.

Číslo účtu pre finančné dary je: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457
Do poznámky prosíme uviesť "dar".

Spoločne dokážeme byť silní!

Ďakujeme vám!

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a ZDIEĽANÍM pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik