Uskutoční sa regionálna súťažná prehliadka detských folklórnych súborov
14 | 03 | 2023 I Diana Zaťková

Regionálna súťažná prehliadka detských folklórnych súborov okresov Senica a Skalica, ktorá je súčasťou 29. ročníka celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky detských folklórnych súborov s názvom Eniki beniki, sa uskutoční v stredu 15. marca od 11.00 h v Dome kultúry v Gbeloch. TASR o tom informoval za organizátorov Miroslav Koprla.

V súťažnej časti prehliadky sa predstavia detské folklórne súbory so súťažnými pásmami. "Súbor Nádej z Kuklova a Smolinského sa predstaví s vystúpením Za stodoú na úkach, Valšátko z Holíča predvedie pásmo Chlebík, pagáče, koláče. Studnička z Borského Mikuláša sa predstaví s programom Tancovaua Adamica s Adamem a Raubíri zo Skalice ukážu pásmo Bude z tebja dobrý chlap!," uviedol Koprla.

Pre vedúcich súťažiacich detských folklórnych súborov sa v rámci podujatia uskutoční hodnotiaci a rozborový odborný seminár. "Víťazný kolektív postúpi na krajskú súťažnú prehliadku detských folklórnych súborov Trnavského kraja - Záhorie spieva a tancuje, ktorá sa uskutoční 25. apríla v Dome kultúry v Senici," doplnil Koprla.

Podujatie organizuje Záhorské osvetové stredisko v Senici, ktorého zriaďovateľom je Trnavský samosprávny kraj a mesto Gbely. Vyhlasovateľom, odborným garantom a hlavným partnerom je Národné osvetové centrum v Bratislave z poverenia Ministerstva kultúry SR.

Začína sa maturitný týždeň
Viac ako 41.000 maturantov čakajú od utorka písomné maturity. Do 17. marca budú overovať ich vedomosti zo slovenského jazyka a literatúry, cudzieho jazyka, matematiky a v prípade žiakov maďarskej a ukrajinskej národnosti aj z ich materinského... Čítať ďalej
14 | 03 | 2023 | Diana Zaťková/TASR

Potrebujeme Vašu pomoc

Stojíme na vašej strane, stojíme na strane čitateľov, ako dobrá protiváha mainstreamu. V Hlavnom denníku nájdete to, čo inde zbytočne hľadáte. Dnes potrebujeme vašu pomoc a podporu.

Číslo účtu pre finančné dary: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457

Podporiť nás môžete finančným darom v ľubovoľnej výške, do poznámky prosíme uviesť "dar". Spoločne dokážeme byť silní!

Ďakujeme

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a ZDIEĽANÍM pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik