KATASTROFA V SADE JANKA KRÁĽA v Bratislave (VIDEO)
12 | 03 | 2023 I Gabriela Fedičová

Hektolitre vody sa valia v Sade Janka Kráľa v Bratislave. 

Voda vytvára vodopády. A je pravdepodobne z prasknutého potrubia.

Zaplavila nielen park, ale aj celé okolie.

VIDEO:

K poruche došlo okolo 11.00 h. Potrubia vodári odstavili a budú hľadať presné miesto poruchy, aby ju mohli opraviť. "Vzhľadom na objem vody v týchto potrubiach ešte nejaký čas potrvá, kým voda prestane vytekať do okolia Sadu Janka Kráľa," uviedla BVS.

Táto porucha podľa aktuálnych informácií ovplyvnila dodávku vodu do areálu bratislavskej Incheby, ako aj viacerých ulíc v Petržalke. "Meníme smer prúdenia vody a ľudí zásobujeme pomocou ostatných potrubí. To môže vyvolať zmenu zafarbenia vody v niektorých lokalitách. Napriek tomu je táto voda zdravotne vyhovujúca," skonštatovala BVS.

Mestská polícia v súčasnosti v okolí sadu označuje miesta, ktoré do vyriešenia havarijného stavu budú neprístupné verejnosti. "Radi by sme poprosili obyvateľov Bratislavy, aby rešpektovali pokyny mestskej polície a zbytočne do priestorov Sadu Janka Kráľa nechodili," uviedol pre TASR vedúci oddelenia komunikácie Mestskej polície Bratislavy Peter Borko. Sad podľa neho zostáva otvorený, avšak niektoré úseky označené páskami mestskej polície prístupné nie sú.

Na mieste sa nachádzajú momentálne aj hasiči, ktorí budú odčerpávať vodu do Dunaja, potvrdil pre TASR Borko.

Potrebujeme Vašu pomoc

Stojíme na vašej strane, stojíme na strane čitateľov, ako dobrá protiváha mainstreamu. V Hlavnom denníku nájdete to, čo inde zbytočne hľadáte. Dnes potrebujeme vašu pomoc a podporu.

Číslo účtu pre finančné dary: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457

Podporiť nás môžete finančným darom v ľubovoľnej výške, do poznámky prosíme uviesť "dar". Spoločne dokážeme byť silní!

Ďakujeme

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a ZDIEĽANÍM pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik