Minister Káčer vyrobil poriadny škandál: Toto Orbán nenechal tak! Rázna reakcia z Maďarska
19 | 01 | 2023 I Ivan Mihale

Predstaviteľ maďarského ministerstva zahraničných vecí Tamás Menczer vo štvrtok na Facebooku vyzval dočasne povereného šéfa slovenskej diplomacie Rastislava Káčera, aby o Maďaroch hovoril s úctou.

Štátny tajomník maďarskej diplomacie, zodpovedný za bilaterálne vzťahy, tak reagoval na Káčerove kritické slová o Maďarsku, informuje spravodajca TASR v Budapešti.

"Podľa mojich vnútorných kritérií Maďarsko nie je demokraciou západného typu. Ja to takto vnímam a je mi to veľmi ľúto, ale je jediná krajina Európskej únie, ktorá nie je plnohodnotnou demokraciou západného typu. A nie je to len môj názor, je v tom väčšinový súhlas Európskeho parlamentu a Európskej komisie a aj kolegovia, s ktorými diskutujem, to vnímajú rovnako," povedal uplynulý pondelok Káčer v rozhovore pre aktuality.sk.

Káčer: Schvaľovanie ruskej vojny by mal byť trestný čin a názoroví oponenti sa majú liečiť
"Schvaľovanie ruskej vojny by mal byť trestny čin." Myslí si to dočasne poverený minister zahraničných vecí Rastislav Káčer (nom. OĽANO). Tento rusofóbny a proamerický minister už v minulosti tvrdil, že Rusko je v čoraz väčšej izolácii a sankcie... Čítať ďalej
17 | 01 | 2023 | Ivan Mihale

Šéf slovenskej diplomacie pravidelne hovorí veľmi kriticky o maďarskom premiérovi. "Musíme pripomenúť, že Viktora Orbána maďarský ľud zvolil s rekordnou podporou už štvrtýkrát za sebou," podčiarkol Menczer s poznámkou, že rozhodnutie Maďarov si musí ctiť ešte aj slovenský minister zahraničných vecí.

Orbán je podľa maďarského štátneho tajomníka zástancom mieru a je proti sankciám. "Maďari ho poverili aj súčasným zvládaním krízy po migrácii a koronavíruse. Toto je tá stabilita, čo pre Slovensko nie je úplne charakteristické. Minister Káčer by možno urobil lepšie, keby sa zaoberal vlastnou krajinou, ktorá je neustále vo vládnej kríze," uzavrel Menczer.

Rusofób Káčer: V sankciách proti Rusku treba pokračovať
V sankciách proti Rusku treba pokračovať, kým bude predstavovať hrozbu pre demokratickú Európu. Pre TASR to uviedol dočasne poverený minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Rastislav Káčer. "V sankciách treba pokračovať nielen dovtedy,... Čítať ďalej
12 | 01 | 2023 | Ivan Mihale

Potrebujeme Vašu pomoc

Stojíme na vašej strane, stojíme na strane čitateľov, ako dobrá protiváha mainstreamu. V Hlavnom denníku nájdete to, čo inde zbytočne hľadáte. Dnes potrebujeme vašu pomoc a podporu.

Číslo účtu pre finančné dary: IBAN SK91 0200 0000 0043 7373 6457

Podporiť nás môžete finančným darom v ľubovoľnej výške, do poznámky prosíme uviesť "dar". Spoločne dokážeme byť silní!

Ďakujeme