Denník SME má problém! Poslanec Kuriak tvrdo REAGUJE na publicistu Ondřejíčka, ktorý prerazil morálne dno
15 | 11 | 2022 I Ivan Mihale

Poslanec NR SR Milan Kuriak odsudzuje množiace sa nenávistné útoky voči kresťanom žijúcim na Slovensku ako aj samotnej katolíckej cirkvi. Ako príklad týchto útokov poukazuje najmä na činnosť spolupracovníka a publicistu denníka SME p. Rada Ondřejíčka, ktorý pravidelne svojimi názormi útočí na katolícku vieru a z veriacich ľudí sa vysmieva. Ako príklad jeho netaktného prístupu poslanec poukazuje napríklad na nedávny útok na speváčku Magušinovú, ktorú verejne urážal a vysmieval sa z nej.

Poslanec poukazuje na skutočnosť, že posledné dni p. Onřejíček jeho, zástupcov konzervatívnych médií, veriacich politikov, ale aj zástupcov Cirkvi posiela do väzenia a tvrdí, že by im mala byť odňatá sloboda. "Okrem mňa posiela do väzenia kňaza Mariána Kuffu, biskupa Jozefa Haľka, kolegu poslanca Gyimesiho, ale aj ministra práce Milana Krajniaka a redaktorov konzervativných médií Štandardu a Postoja" poukazuje poslanec.

"Ubehlo pár desaťročí od komunistickej diktatúry, ktorých prívrženci a poskokovia pre vieru v Pána Boha prenasledovali, väznili, mučili a zabíjali nevinných ľudí. Som zhrozený, že mnohí ľudia, kresťanské organizácie, ale aj polícia tieto nenávistné útoky prehliadajú a sú im ľahostajné. To čo sa deje v súčasnej dobe je veľmi nebezpečné, pričom z môjho pohľadu sa jedná o novú nebezpečnú ideológiu".

Speváčka Sima Magušinová mu nestačila. SMEčkár opäť urážal kresťanov  
Nenávisť zo strany niektorých novinárov sa stupňuje. Spolupracovník denníka SME zaútočil na biskupa Jozefa Haľka pre jeho kritiku seriálu RTVS. Tých, ktorí majú rovnaký názor ako biskup, treba podľa neho urážať, „čo sa do nich zmestí“. Dokonca ich... Čítať ďalej
15 | 01 | 2022 | Ján Papuga

Kuriak volá po spájaní

Poslanec Kuriak týmto verejne vyzýva všetky kresťanské organizácie, veriacich, Cirkev a slušných ľudí, aby sa viac vyjadrovali a odsudzovali nenávistné utorky proti veriacim. Rovnako vyzýva aj denník SME a iné liberálne média, aby odsúdili túto šíriacu sa nenávisť voči jeho osobe a veriacim ľudom preto, že majú iný názor a hlásia sa k viere v Pána Boha a dokážu sa postaviť za ochranu hodnôt. Poslanec Kuriak zároveň vyzýva pani prezidentku SR, aby aj v tomto prípade zaujala stanovisko a odsúdila stupňujúce sa útoky proti veriacim občanom našej krajiny ako aj proti občanom, ktorý si ctia a chránia tradičné hodnoty.

Kuriak rovnako odsudzuje akúkoľvek diktatúru, bez rozdielu či išlo fašistickú, komunistickú, či aktuálne nenávistnú. "Osobitne vyzývam denník SME, aby ukončil spoluprácu s p. Ondřejíčkom, nakoľko jeho činnosť je už preukázateľne za čiarou slušnosti k všetkým ľudom, ktorí majú iný názor ako je ten jeho".

Poslanec rovnako uvádza, že poslednú dobu pociťuje útoky na jeho osobu od progresívnych liberálov, ktorí na neho útočia, zosmiešňujú, urážajú, prekrúcajú jeho slová ako aj slová iných ktorí majú iný pohľad a názor ako liberáli. Podľa poslanca táto činnosť hraničí s prenasledovaním a šliapaním po jeho právach a slobode.

Redaktori SME sa nechutne zabávali na účet speváčky. Iba preto, že je kresťanka
Komunikácia medzi redaktormi denníka SME zaujala konzervatívny denník Postoj. Redaktori Peter Tkačenko a Rado Ondřejíček sa bavili na úkor speváčky Simi Martausovej. "Vo vzájomnej konverzácii dospeli až k urážke jej manžela Michala Magušina, ktorý... Čítať ďalej
15 | 11 | 2021 | Gabriela Fedičová

Problémom je aj Európsky parlament

Útoky voči kresťanom poslanec pociťuje nielen na Slovensku, ale aj za hranicami. Ako príklad uvádza nedávno schválené uznesenie Európskeho parlamentu, ktoré bolo schválené dňa 20. októbra 2022 a ktoré sa týkalo LGBTIQ+ komunity, kde sa v časti odôvodnenia toho uznesenia útočilo na Cirkev či jej predstaviteľov, či štatistický údaj z Kanady, kde sa uvádza, že po Spojených štátoch sa aj v Kanade množia zločiny z nenávisti proti katolíckej cirkvi. Kuriak k týmto snahám uvádza, že z pozície poslanca Národnej rady SR bude aj naďalej zastávať tradičné hodnoty a nezahlasuje za tie návrhy zákonov, ktoré presadzuje liberálne politické spektrum. Pod takými návrhmi má na mysli najmä ohrozenie klasickej rodiny, nazerania na pohlavie človeka a jeho zmenu či adopcie detí osobami rovnakého pohlavia.

Dôležitý fakt

Záverom poslanec odkazuje všetkým, ktorí urážajú veriacich ľudí, že podľa posledného štatistického sčítania na Slovensku sa k nejakej viere hlási dokopy takmer 70% obyvateľstva, čo predstavuje väčšinu obyvateľov. 55,76 % obyvateľstva sa hlási ku Rímskokatolíckej cirkvi. Táto skutočnosť je dôkazom, že Slovensko je veriaca krajina, či sa to ľudom ako je aj p. Ondřejíček páči alebo nie.

Kňaz Jaroslav Klíč: Musíme byť obozretní, pretože politici a aktivisti presadzujúci gender ideológiu vycítili príležitosť (VIDEO)
"Musíme byť obozretní, pretože politici a aktivisti presadzujúci gender ideológiu vycítili príležitosť a budú sa snažiť z tragickej vraždy vyťažiť čo najviac. Pozor, tu nejde iba o zabezpečenie základnej bezpečnosti a ochrany pre všetkých občanov.... Čítať ďalej
05 | 11 | 2022 | Gabriela Fedičová

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a zdieľaním pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik