Juraj Šeliga sa bude ešte radiť o odvolávaní Igora Matoviča, György Gyimesi je presvedčený, že zbytočne
02 | 10 | 2022 I Gabriela Fedičová/TASR

Koaličný poslanec zo strany Za ľudí Juraj Šeliga sa poradí so straníckymi kolegyňami, ako sa v utorok (4. 10.) zachovajú pri odvolávaní Igora Matoviča (OĽANO) z funkcie ministra financií.

Uviedol to v nedeľnej diskusnej relácii RTVS O päť minút 12. Opozičný poslanec Richard Takáč zo Smeru-SD avizoval, že strana odvolanie podporí.

Matovič je podľa Šeligu pod obrovským, aj mediálnym tlakom

"Napriek tomu si myslím, že ho to neoprávňuje na prirovnania, ktoré zazneli v pléne Národnej rady SR," vyhlásil. Myslí si, že Matovič je novinárom dlžný ospravedlnenie. Zopakoval, že je za návrat SaS do koalície. "Pre mňa je aj v opozícii prvý partner, s ktorým sa chcem dohodnúť," podotkol s tým, že dôležité je prijímanie reforiem.

Šefčík z OĽaNO je nespokojný: Škaredo kritizuje snem strany HLAS - SD
Poslancovi Marekovi Šefčíkovi (OĽaNO) padol do oka sobotňajší snem strany Petra Pellegriniho Hlas-SD. Nepáči sa mu, že napriek tomu, že strana vo voľbách nedostala ani jeden voličský hlas, si dovolila taký okázalý snem. Odkiaľ majú... Čítať ďalej
02 | 10 | 2022 | Eka Balašková

Takáč zdôraznil, že strana Smer-SD zahlasuje za odvolanie ministra, ktoré iniciovala strana SaS

Pripomenul, že im však v prvom rade ide o predčasné parlamentné voľby, nie o postupné odvolávanie jednotlivcov.

Poslankyňa Mária Kolíková (SaS) si nemyslí, že by po prípadnom odvolaní Matoviča prišla pozvánka na návrat liberálov do koalície.

"Ak nebude odvolaný, a Taraba a spol. nezahlasujú za jeho odvolanie, nedá sa skryť za odôvodnenie, že vláda vládne s niekým iným a nie s fašistami," vyhlásila. Doplnila, že samotná vláda, ktorá sa rozhodla robiť reformy, ich spochybňuje na základe vzťahov ku koaličným partnerom. Osobitne sa to podľa nej prejavuje u ministra financií.

Koaličný poslanec György Gyimesi (OĽANO) považuje Matovičovo odvolávanie za zbytočné

Nemá žiadne indície, že by mal niekto z klubu hlasovať za odvolanie ministra financií. Skonštatoval, že Slovensko čelilo za dva a pol roka viacerým krízam. "A my tu dva dni zabávame verejnosť odvolávaním Igora Matoviča," doplnil.

Podľa Gyimesiho sa strana Sas nedokáže stotožniť s tým, že Matovič je ministrom a oni museli pre to odísť z vlády.

Právnička Laššáková: Igor Matovič buď klame, alebo jeho "naši ľudia," ovládli súdnictvo
Ústavná právnička Judita Laššáková je z ministra financií tento krát v rozpakoch. Vo svojom videu tvrdí, že Igor Matovič (OĽaNO), minister financií buď klame, alebo jeho "naši ľudia," ovládli súdnictvo. O zaujatosti sudcu "Ústavný súd rozhodol,... Čítať ďalej
02 | 10 | 2022 | Eka Balaskova

Ďakujeme, že nás čítate, že nás sledujete a zdieľaním pomáhate alternatíve. Vážime si vašu podporu. Nájdete nás aj na sociálnej sieti Facebook a aj na Telegrame tu: https://t.me/hlavnydennik