Srbský prezident Vučič plánuje požiadať Putina o ďalšie dodávky plynu
25 | 12 | 2021 I Gabriela Fedičová/TASR

Srbský prezident Aleksandar Vučič plánuje v sobotu požiadať ruského prezidenta Vladimira Putina o ďalšie dodávky plynu. Vučič to uviedol v piatok počas rozhovoru pre srbskú komerčnú televíziu TV Prva, informovala agentúra TASS.

"Budeme mať viac ako šesť miliónov metrov kubických plynu. Zajtra budem mať ďalší telefonický rozhovor s prezidentom Putinom. Poprosím (ho) o ďalšie dodávky plynu a okrem iného budeme diskutovať aj o všetkých ostatných otázkach, analyzovať všetko, čo sa počas roka udialo," priblížil Vučič.

Srbský prezident 14. decembra vyjadril nádej, že jeho krajina čoskoro uzavrie dohodu o kúpe ruského plynu za zníženú cenu, pripomína TASS.

Vučič predtým začiatkom decembra rokoval so šéfom ruského štátneho koncernu Gazprom Alexejom Millerom, ktorý srbského prezidenta uistil, že jeho krajina neostane bez plynu, približuje TASS. Miller dodal, že Moskva a Belehrad vzhľadom na chladné počasie rokujú o možnosti predaja ďalších dodávok tohto fosílneho paliva do Srbska. Poznamenali tiež, že Gazprom v období od januára do novembra 2021 poslal do Srbska o 57 percent viac plynu než za celý vlaňajší rok.

Moskva opakovane čelí kritike zo strany Európskej únie (EÚ), že stanovuje ceny plynu podľa náklonnosti vlády danej krajiny voči Kremľu. Rusko tieto obvinenia odmieta.

Omikron napáda viac očkovaných ako neočkovaných. Po 10 týždňoch klesá ochrana „boostra“
Podľa analýzy ľudia, ktorí sa nakazia Omikronom, majú o 50 až 70 percent menšiu pravdepodobnosť, že budú potrebovať nemocničnú starostlivosť v porovnaní s predchádzajúcimi variantmi, informuje portál bbc.com. Britský Úrad pre zdravotnú bezpečnosť... Čítať ďalej
25 | 12 | 2021 | Ingrid Vrabcová

Chcete nám pomôcť?

Vážení čitatelia, ak po prečítaní článku máte pocit, že si zaslúži, aby si ho pozreli viacerí, poprosíme vás o zdieľanie pomocou tlačidla f – zdieľať. Ďakujeme, že pomáhate šíriť názory, ktoré sa tradičnými médiami k verejnosti nedostávajú. Ak si chcete pozrieť našu aktuálnu výrobu, kliknite na stránku www.hlavnydennik.sk – ďakujeme, redakcia HD.