HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Genocída slovenskej hudby? To snáď nemyslíte vážne pani ministerka!

Na snímke ministerka kultúry SR Natália Milanová (OĽaNO). FOTO TASR - Jaroslav Novák

Ministerka Milanová stále dokáže prekvapiť svojou vlastnou predstavivosťou, žiaľ väčšinou to vedie k úplnému fiasku. Tentokrát sa snaží pomôcť slovenskej kultúre, ktorá je na tom naozaj biedne. Informovala o tom Ľubica Laššáková na svojom profile facebooku.

V novom mediálnom zákone, v ktorom ministerka navrhuje zrušenie povinnosti vysielať 25 percent slovenských hudobných diel pre súkromnoprávnych vysielateľov. Umelcov, ktorí ako tak prežívali z tantiémy, chce ministerka doslova pochovať tým, že odstaví aj ich posledný príjem. Odmieta komunikovať so skupinami na danú tematiku a potom doslova príde s niečím nepochopiteľným, nad otázkou „Prečo?“ sa už občas ťažko zamýšľať. Pripomeňme si ako pani ministerka nezvládla časy pandémie, doslova sa vykašľala na 2 percentá, ktoré mali slúžiť na obnovu kultúry z plánu obnovy.

Ďalší z nezmyselných nápadov

Teraz ministerka prichádza opäť s ďalším nezmyselným nápadom, ktorý poškodzuje predovšetkým domácich umelcov. A to aj napriek tomu, že uvedené zavedenie kvót výrazne pomohlo novým slovenským umelcom presadiť sa na trhu a tiež, že ľudia podľa prieskumu počúvajú v rádiách radšej slovenskú hudbu. Milanová zlyháva a stráca doslova ľudskosť, nevie sa absolútne vcítiť do slovenskej kultúry. Bolo by dobré pred unáhlenými rozhodnutiami ministerky pozrieť sa na kultúru ostatných štátov, ktorí si kultúru zaručene chránia, a tak až následne konať. Prípadne by bolo na mieste stretnúť sa so skupinami umelcov a prediskutovať zásadné rozhodnutia. Pani ministerka, my to nazývame doslova genocídou slovenskej kultúry a slovenských hudobníkov.

Píše v statuse na sociálnej sieti jej predchodkyňa v úrade – Ľubica Laššáková.

Nová zábava na nete: Takto vtipkári okomentovali odchody Borisa Kollára! (FOTO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info