Tak TOTO si Kiska za klobúk nedá! Remišová o mafiánoch, úplatkoch a daňových podvodoch
09 | 10 | 2021 I Diana Zaťková

Začínali ako tandem, no teraz na seba kydajú iba špinu! Keď vicepremiérka Veronika Remišová nahradila  exprezidenta Andreja Kisku na čele strany Za ľudí, ich vzťah sa dostal na bod mrazu. A dnes je to ešte horšie!


Remišová prehovorila pre denník Nový Čas a servítku si pri hodnotení Kisku veru pred ústa nedávala. Na margo exprezidentovho vyhlásenia, že sa bojí o svoj post ministerky, Remišová bez škrupúľ povedala: "V žiadnom byte som kolu s mafiánmi nepila, nebojím sa, že pôjdem do väzenia za škatule od šampanského s úplatkami, čiže rozhodne strach nemám."
Veľké sklamanie

Zároveň sa vicepremiérka netají tým, že odchod Kisku zo strany bol pre ňu veľkým sklamaním. No väčšie problémy prišli až neskôr. "Názorové rozdiely medzi nami vznikli vtedy, keď Andrej Kiska, hoci už nebol v politike a ani v strane, chcel, aby niektorí jeho blízki ľudia naďalej pôsobili v manažmente strany, hoci mali veľmi slabé pracovné výsledky," uviedla.

Keď má Kiska nápady, ako sa má politika robiť, tak v nej podľa Remišovej mal ostať. "Nie je pekné, keď generál odíde z boja a potom odkazuje vojakom, ktorí v tom boji zostali, že nebojujú podľa jeho predstáv," odkazuje Kiskovi.

Táto koalícia sa dokáže už len hádať! Na reformy zdravotníctva či súdnictva zabudnite
Osobne si myslím, že k žiadnej reforme už nepríde! Zamýšľa sa publicista Juraj Hrabko a upozorňuje, že robiť štrukturálne reformy nie je jednoduché ani vtedy, keď je na nich jednoznačná dohoda. Čítať ďalej
09 | 10 | 2021 | Diana Zaťková

Ja sa nemusím báť ničoho. Na rozdiel...

Zároveň dodáva, že za každým svojím rozhodnutím si stojí. "Nemusím sa ničoho báť, žiadne kauzy nemám, nikdy som sa nestretávala s mafiánmi, nepáchala žiadne daňové podvody ani korupciu," vymenúva vicepremiérka. Pravdepodobne poukazuje pri tom na konkrétnu osobu.

"Môžem sa slobodne rozhodovať v každom jednom okamihu, hovoriť, čo si myslím, pretože nikto ma za nič nedrží a nikomu nič nedlhujem. A práve preto niektorým ľuďom v politike prekážam," konštatuje Remišová.

Matica slovenská má finančné suchoty, ale Gyimesi chce 300 tisíc ročne pre Csemadok!
Chcú späť príspevok od štátu! Poslanec György Gyimesi z OĽaNO navrhuje, aby maďarský spoločenský a kultúrny zväz na Slovensku Csemadok dostal zo štátneho rozpočtu ročne sumu 300 tisíc eur. Čítať ďalej
09 | 10 | 2021 | Diana Zaťková