Generál Viktorín to Naďovi vysvetlil ako človek, nie ako „zelený mozog“
22 | 09 | 2021 I Jozef Uhlarik

Očkovacie šialenstvo u nás nie a nie ustať. A stále sa nájdu „šéfovia“, ktorí sa svojím podriadením vyhrážajú stratou práce v prípade nezaočkovania. Tak, ako minister obrany, ktorý má zrejme pretlak „personálu“.


Kedysi zvykli mladí muži hovoriť: „Zbohom sloboda, idem na vojnu!“ O chvíľu sa možno bude hovoriť: „Zbohom vojna, idem na slobodúúúú!“ A to preto, lebo minister vnútra Jaroslav Naď  uvažuje nad tým, že direktívne nariadi všetkým vojakom dať sa zaočkovať. Po takomto niečom nie je preto vylúčený ani armádny exodus. To, že vyhrážky prepustením z armády nemusia prispieť k zvýšeniu očkovania si v statuse myslí aj generál vo výslužbe Jozef Viktorín.
Dobrovoľnosť v očkovaní je právom aj príslušníkov armády ako riadnych občanov

„Vyhrážky nepomôžu, pán minister,“ upozorňuje Jaroslava Naďa generál hneď v úvode svojho statusu. „Minister obrany totiž napísal, že je pohoršený percentom nezaočkovaných v Ozbrojených silách. Nejde ani tak o samotné konštatovanie, ale spôsob komunikácie doplnený vyhrážkami o prepustení zo služby,“ pokračuje Viktorín, ktorý sa v Naďovej reakcii dočítal aj to, že na každé miesto je ďalších 10 záujemcov. „Pán minister, to tu už raz niekto povedal, ale má to háčik. Keď sme vtedy otvorili brány útvarov, tak pred nimi nikto nebol,“ pripomína generál ministrovi svoju skúsenosť s náborom nováčikov.

„Viem, že OS SR sú špecifický útvar. Ale upozorňujem! Dobrovoľnosť v očkovaní je dobrým právom aj príslušníkov armády ako riadnych občanov SR. Vašou úlohou, pán minister, je nájsť im miesto takým spôsobom, aby naplnili kontrakt, ktorý s nimi OS SR podpísali. Príslušníci OS SR nie sú leniví ako sa snažíte tvrdiť. Sú len opatrní, pretože je to ich zdravie a život, o ktorom (pri všetkej úcte) Vy rozhodovať nebudete,“ odkazuje Viktorín ministrovi Naďovi.


Keď budú musieť riskovať vlastný život, nikto sa ich na očkovanie pýtať nebude

„Princíp dobrovoľnosti sa týka aj ich, a to v plnom rozsahu. Velitelia musia vedieť pracovať aj so skupinou zaočkovaných, aj nezaočkovaných. O Vás ani nehovorím. Takže pán minister, menej žlče a viac premýšľania čo príslušníkom OS SR komunikujete a hlavne akým štýlom. Tí sú totiž pripravení brániť Slovenskú republiku a jej občanov bez ohľadu na očkovanie. Toto potvrdili pri prísahe. A keď budú musieť riskovať vlastný život, nikto sa na očkovanie pýtať nebude, verte mi,“ končí svoj status generál vo výslužbe Jozef Viktorín z hnutia Republika.

Arogantné decko Naď, s americkou ambasádou za chrbtom, sa zas vyhráža. Tentokrát vojakom.
Naď opäť perlí. Po dezolátoch a opiciach tu máme mudrlantov. S vojakmi, ktorí sa odmietajú dať očkovať a ktorí nebodaj čosi „mudrujú“, to minister „vyrieši veľmi rýchlo“. Takto sa Naď vyhráža na sociálnej sieti. Čítať ďalej
20 | 09 | 2021 | Petra Demková