"Je to totalitný príkaz!" Austrálski policajti zbierajú peniaze, aby mohli právne napadnúť povinné očkovanie
12 | 09 | 2021 I Diana Zaťková

Policajti z Queenslandu založili stránku zameranú na finančné zbierky. Zhromažďuje peniaze na  právnikov a spochybňuje povinné očkovanie zamestnancov orgánov činných v trestnom konaní. Hovorí sa, že nová smernica „porušuje právo na slobodu“, píše portál RT.

Iniciatíva  pochádzajúca od  „skupiny zainteresovaných policajtov z Queenslandu a ich rodín“ do soboty vyzbierala viac ako 45 000 dolárov. Je to dvojnásobok ich pôvodného cieľa.
Chcú spochybniť nariadenie

Policajní dôstojníci, ktorí tvrdia, že táto záležitosť „nie je proti očkovaniu“. Uvádzajú, že potrebujú peniaze na získanie právnej pomoci a na to, aby spolupracovali s právnikmi a spochybnili nedávno zavedené opatrenie na boj proti šíreniu koronavírusu.

Podľa novo implementovanej smernice komisárky Queenslandskej policajnej služby (QPS) Katariny Carrollovej „celá pracovná sila na všetkých pracoviskách QPS v priebehu nasledujúcich piatich mesiacov“ musí byť podrobená očkovaniu a musí byť kompletne naočkovaná do januára budúceho roku.

Vedecká štúdia uvádza, že tínedžeri sú viac ohrození vakcínou ako ochorením COVID-19
Americkí vedci tvrdia, že tínedžeri majú väčšiu pravdepodobnosť dostať myokarditídu súvisiacu s očkovaním ako skončiť v nemocnici s COVID-19, informuje Guardian. Čítať ďalej
11 | 09 | 2021 | Diana Zaťková

Nikoho nemožno nútiť k lekárskemu zásahu

Policajti, ktorí s Carollovou nesúhlasia, uviedli, že žiadnych zamestnancov v žiadnom súkromnom alebo verejnom sektore, nielen v rámci orgánov činných v trestnom konaní, nemožno nútiť k lekárskemu zásahu.

"Ide o to, či naši zamestnávatelia v mene vlády môžu povoliť civilnú povinnosť a zasahovať do vzťahu medzi pacientom a jeho lekárom nariadením očkovania," uvádza sa v ich vyhlásení.

„Zásady povinného očkovania ... porušujú naše práva na slobodu a informovaný súhlas s lekárskymi zákrokmi,“ dodáva sa s tým, že austrálske úrady porušujú zákon keď vytvárajú situáciu „v ktorej jednotlivcovi neostáva žiadna skutočná voľba, iba dodržiavanie nariadení v súlade s predpismi”.

Náš svet smeruje k novému abnormálnu, tvrdí šéf OSN Guterres
Generálny tajomník OSN António Guterres predložil v piatok návrhy zamerané na zlepšenie fungovania svetovej organizácie a posilnenie medzinárodnej spolupráce. Čítať ďalej
11 | 09 | 2021 | Imrich Kovačič / TASR

Drakonický a totalitný mandát

Iniciatívu na boj proti tomu, čo niektorí z nich nazývali „drakonický a totalitný mandát“, podporilo približne 700 darcov. Iní však vyzvali políciu, aby sa dala zaočkovať: „Môžete byť infekční, neuvedomovať si to, odovzdať to a niekoho pri tom zabiť ... Je to neprijateľné pre lekárov, sestry a ďalších v prvej línii," napísal čitateľ policajnej webovej stránky.

Predstaviteľka kontroverzného nariadenia, komisárka Carrollová, si bola vedomá protestných snáh svojich zamestnancov. V médiách sa uvádza, že vyšetruje organizátorov aj prispievateľov kampane. Zdroje naznačujú, že by mohli byť obvinení z možného zneužitia právomoci sprenevery policajných snímok a verejného spochybnenia smerovania komisára.

Zamlčaná štatistika úmrtí: Na toto zomierali Nemci najčastejšie. Na COVID-19 zomreli „len“ 4 percentá!
12 | 09 | 2021 | Ingrid Vrabcová