Podvod! Nájomné byty štát stavať nebude. Odkúpi ich od investorov a zase sa niekto nabalí
25 | 08 | 2021 I

Nakoniec bude zrejme všetko inak, ako sa plánovalo. "Štát byty stavať nebude, odkúpi ich od investorov. Rozhodovať o tom, kto byty postaví a dostane daňovú úľavu, bude nová agentúra," informovala RTVS.V extrémne nevýhodnom postavení sa ocitnú samosprávy

Navrhovaný zákon o podpore štátneho nájomného bývania samosprávy extrémne znevýhodní. Podľa viceprezidentky Únie miest Slovenska Jany Červenákovej musí mať samospráva medzi svojimi nájomcami striktne regulovaný príjem uchádzača o tento byt a v tomto zákone nie je žiadna regulácia. "Tak sa samospráva dostáva do extrémne nevýhodného postavenia. My si myslíme, že všetci poskytovatelia nájomného bývania by mali mať rovnaké podmienky,“ uviedla pre RTVS.
Kupovať nové byty nie je dobrý nápad

Prezident Národnej asociácie realitných kancelárií Slovenska Ján Palenčár vykupovanie bytov od developerov v čase, keď ceny bytov dosahujú historické maximum, nepovažuje za dobrý nápad.
Naopak, štát by mal prísť s návrhom, ako rýchlo zmeniť územné plány. Ako urýchlene stavať a zväčšiť podiel voľných bytov na trhu, povedal Palenčár pre RTVS.