Propaganda nemá konca. Pápež František: Okovanie proti covidu je "činom lásky"
18 | 08 | 2021 I TASR/ Petra Demková

„Byť zaočkovaný... je činom lásky," zdôraznil 84-ročný pápež vo videoposolstve zverejnenom na stránke vaticannews.va. „A prispieť k tomu, aby väčšina ľudí bola zaočkovaná, je činom lásky. Lásky k sebe, lásky k svojej rodine a priateľom a lásky ku všetkým ľuďom," dodal.Byť očkovaný je čin lásky

Informáciu prináša TASR. Pápež František sa v stredu zapojil do vakcinačnej kampane s cieľom presvedčiť ľudí, aby sa dali zaočkovať proti koronavírusu. Informovala o tom agentúra AFP.

„Byť zaočkovaný... je činom lásky," zdôraznil 84-ročný pápež vo videoposolstve zverejnenom na stránke vaticannews.va. „A prispieť k tomu, aby väčšina ľudí bola zaočkovaná, je činom lásky. Lásky k sebe, lásky k svojej rodine a priateľom a lásky ku všetkým ľuďom," dodal.

„Vďaka Bohu a práci mnohých (ľudí) teraz máme vakcíny na ochranu proti COVID-19," uviedol pápež v posolstve pre očkovaciu kampaň americkej neziskovej reklamnej agentúry Ad Council s názvom "It's Up to You" (Je to na tebe).
Vakcíny nám dávajú nádej...

„(Vakcíny) nám dávajú nádej, že pandémia sa skončí, no len vtedy, ak budú dostupné pre všetkých a ak budeme spolupracovať," povedal vo videu určenom pre komunity v Severnej, Strednej a Južnej Amerike, ktoré sa stali ohniskom šírenia koronavírusu.

Okrem najvyššieho predstaviteľa katolíckej cirkvi sa do kampane Ad Council zapojili i kardináli a arcibiskupi z Brazílie, Salvádora, Hondurasu, Mexika a Peru. Ochoreniu COVID-19 podľa údajov AFP, ktorá sa odvoláva na oficiálne dáta zverejňované jednotlivými krajinami, podľahlo od začiatku pandémie v decembri 2019 najmenej 4.370.427 ľudí.
Konšpirátori kazia kampaň

Napriek hromadným očkovacím kampaniam podporujú šírenie vírusu konšpiračné teórie či nedôvera ľudí k vláde alebo používaným farmaceutickým výrobkom, konštatuje AFP. V Spojených štátoch, kde si pandémia vyžiadala najviac obetí na svete, tvoria prevažnú väčšinu úmrtí a vážnym prípadov nákazy práve neočkované osoby.

(medzititulky - redakcia)