HLAVNÝ DENNÍK
NÁZORY

Korupčný charakter záujmu EÚ o očkovanie (Vladimír Prochvatilov)

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Komentár Vladimíra Prochvatilova (Fond strategickej kultúry)

Na čele exekutívy EÚ stojí stúpenec Pfizeru

Niekoľko riadkov, ktoré napísal renomovaný francúzsky novinár Pierre-Alain Depauw, prilialo olej do rozsiahlych protestov proti povinnému očkovaniu a zdravotným pasom vo Francúzsku.

Novinár uviedol, že manžel predsedníčky Európskej komisie Ursuly von der Leyenovej, Heiko von der Leyen, je medicínskym riaditeľom americkej biotechnologickej spoločnosti Orgenesis, ktorá sa špecializuje na génovú terapiu. „Génové metódy liečby sa našli v experimentálnych „vakcínach“ proti COVIDu-19“ transparente naznačil   Depauw v súvislosti s americkými vakcínami  mRNA Pfizer a Moderna, ktoré vo veľkom množstve nakupujú orgány EÚ.

Svätá kampaň na vakcínu alebo Pápež ako nástroj vydierania nezaočkovaných

Škandálne správy sa teraz šíria ako blesk po sociálnych sieťach a vyvolávajú zdesenie aj medzi ostrieľanými Francúzmi.

„Ukázalo sa, že Ursula van der Leyenová, ktorá nakupuje stovky miliónov dávok vakcín, má manžela Heika, ktorý vedie biotechnologickú spoločnosť Orgenesis špecializujúcu sa na génovú terapiu. Teraz je všetko jasné “  napísal slávny francúzsky ekonóm a podnikateľ François Ducrocq.

Treba povedať, že korupčné škandály a obvinenia z rodinkárstva sprevádzali šéfku výkonnej moci Európskej únie počas celej jej politickej kariéry.

„Ursula von der Leyenová je naša najslabšia ministerka. Očividne to stačí na to, aby viedla Európsku komisiu, ”  uviedol  bývalý vodca SPD a bývalý predseda Európskeho parlamentu Martin Schultz 2. júla 2019, v deň dosadenia von der Leyenovej, vtedajšej nemeckej ministerky obrany, na post predsedu Európskej komisie.

V decembri 2013 Angela Merkelová vymenovala gynekologičku Ursulu von der Leyenovú za ministerku obrany na základe … blízkeho priateľstva, ktoré ich spája. Za päť rokov na čele ministerstva obrany sa Frau von der Leyenovej podarilo nemeckú armádu prakticky zničiť. Keď v roku 2019 odišla z ministerského postu, na boj bola pripravená iba polovica nemeckých stíhačiek Eurofighter a Tornado , necelá tretina obrnených transportérov Puma, 23% útočných vrtuľníkov Tiger a iba 17% nemeckých ponoriek.

Oklamali vás, lebo ste sa nechali oklamať! Čomu ste neverili, sa už stáva pravdou, hlása advokát Weis

A to nie je všetko: v septembri 2014 boli počas manévrov NATO v Nórsku kvôli nedostatku vybavenia nemeckí vojaci nútení namiesto pušiek používať… metly. „Situácia v Bundeswehri je katastrofická. Trpí celá obranyschopnosť Spolkovej republiky,” uviedol Rupert Scholz, bývalý minister obrany za vlády Helmuta Kohla.

Ďalším „úspechom“ Ursuly von der Leyen, ktorý vyzval škandál, bola rekonštrukcia trojsťažňovej cvičnej plachetnice Gorch Fock . Reštaurátorské práce stáli desaťkrát viac, ako sa plánovalo.

Nekompetentnosť Ursuly von der Leyenovej bola každému zrejmá, najmä potom, čo sa ukázalo, že 43,5% stránok jej dizertačnej práce z medicíny boli plagiát alebo obsahovali nesprávne citované zdroje.

Ale v oblasti korupcie preukázal chránenec Frau Merkelovej pozoruhodné schopnosti. V decembri 2018 začal nemecký Bundestag vyšetrovanie von der Leyenovej, ktorá bola obvinená z korupcie, zlého riadenia a rodinkárstva pri prideľovaní zmlúv a najímaní konzultantov. Nemecký spolkový kontrolný úrad, ktorý sleduje pohyb peňažných zdrojov vlády zistil desiatky nezrovnalostí pri prijímaní externých konzultantov ministerstvom obrany. V roku 2015 nemecké ministerstvo obrany vynaložilo 100 miliónov EUR na externých konzultantov, ale oficiálne oznámilo … 2,2 milióna. O rok neskôr ministerstvo vynaložilo 150 miliónov EUR na konzultantov, pričom uviedlo iba … 2,9 milióna EUR.

Objemová bomba! Mega kšeft storočia pod záštitou únie

Po analýze 56 z 375 zákaziek zadaných konzultantom v rokoch 2015 – 2016 audítori zistili, že vo veľkej väčšine prípadov ministerstvo obrany neposkytlo dostatočné dôvody na rozhodnutie o potrebe externého poradenstva; vo viac ako tretine prípadov neboli postupy v súlade s bežnými zmluvnými pravidlami.

Pri riešení problémov digitalizácie Bundeswehru išli objednávky jednej a tej istej spoločnosti Accenture na čele s určitým Timom Noetzelom. Ukázalo sa, že do podvodu bola zapojená štátna tajomníčka ministerstva obrany Katrin Suderová, ktorú priviedla do práce von der Leyenová. Z iniciatívy  Suderovej smerovali objednávky  na spoločnosť Accenture. Ako sa ukázalo, Suderová a Noetzel predtým pracovali v spoločnosti McKinsey , ktorú ministerka obrany, obchádzajúc výberové konania,  pritiahla  k reforme nemeckej armády.

„Prípad konzultantov“, ako sa mu v Nemecku hovorilo, bol ututlaný na pozadí  vymenovania spojenca Angely Merkelovej na post predsedu Európskej komisie.

Na čele Európskej komisie Ursula von der Leyenová nezabudla na svoje zvyky. 20. mája 2021 podpísala tretiu zmluvu s farmaceutickými spoločnosťami BionTech a Pfizer na nákup ďalších 1,8 miliárd dávok mRNA vakcíny Pfizer na obdobie rokov 2021-2023. Cena dávky bola 19,5 €, čo je o štyri eurá viac ako pri prvom kontrakte EÚ so spoločnosťou Pfizer.

Z tohto dôvodu  vyjadril nespokojnosť bulharský premiér Bojko Borisov, ktorého bolo potrebné  na kúpu drahej vakcíny dlho presviedčať.

Synergia chamtivosti a lží. O prepojení Big Pharma s mediálnymi korporáciami (Valentín Katasonov)

Tento obrovský kontrakt spôsobil všeobecné zmätenie, píše rumunský denník Active News : „Jednak preto, že počet vakcín je trojnásobkom súčasnej populácie Európskej únie. Po druhé preto, že koniec roku 2023, keď zmluva vyprší, sa zhoduje s koncom obdobia testovania vakcín, ktoré bolo povolené vykonať urgentne. Po tretie, odkiaľ von der Leyenová vie, že pandémia potrvá do roku 2023 a že Európa nebude mať prebytočné vakcíny v hodnote desiatok miliárd eur? “

A tu sa začína to najzaujímavejšie. Ursulin manžel, medicínsky riaditeľ spoločnosti Orgenesis Heiko von der Leyen a viceprezident spoločnosti Orgenesis Vincent Wandamme predtým 11 rokov  pracovali pre britskú farmaceutickú spoločnosť GlaxoSmithKline (GSK). Pred príchodom do spoločnosti GSK pôsobil Vandamme osem rokov ako riaditeľ kvality v spoločnosti… Pfizerinformuje Active News. Mnoho ďalších zamestnancov spoločnosti Orgenesis  predtým tiež pracovalo pre spoločnosť Pfizer .

V auguste 2019 spoločnosti GlaxoSmithKline a Pfizer oznámili uzavretie dohody o  zlúčení  niekoľkých ich spoločností do spoločného podniku GSK Consumer Healthcare a o sedem mesiacov neskôr bol svet informovaný o „pandémii“.

Spoločnosť Orgenesis, kde pracuje manžel šéfky Európskej komisie, ako aj  spoločnosť GlaxoSmithKline, sa aktívne podieľala na vývoji vakcíny spoločnosti Pfizer a v súčasnosti vyvíja program BioChield,  pričom zverejnila svoj zámer zaočkovať celé ľudstvo supervakcínou, ktorá sa zatiaľ testuje na myšiach.

Zaujímalo by ma, koľko miliárd eur minie pani von der Leyenová na nákup najnovšej supervakcíny, ktorú vytvorí jej manžel?

Čo polícia označí za hoax, sa často ukáže ako pravda. Komu slúži polícia SR? Čo pomáhajú ututlať?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info