Nad týmto skutočne zostáva rozum stáť: Europoslanci idú opäť „terorizovať“ motoristov! Tvrdí Uhrík
29 | 07 | 2021 I Jozef Uhlarik

Poslanci v europarlamente už riešili rozličné nezmysly zdá sa, že na stole je z ich dielne ďalší. Tentokrát je namierený na motoristov, ktorí sa z neho budú určite neveriacky držať za hlavu či pretierať si oči.


O šokujúcom a nezmyselnom návrhu europoslancov informuje v statuse na sociálnej sieti náš europoslanec Milan Uhrík. „Skvelý“ nápad bruselských poslaneckých „géniov“ je síce zameraný na ekológiu, no u normálne zmýšľajúceho človeka v ňom absolútne chýba logika.
Poplatky za diaľnice by už nemali byť časové, ale od veku auta

Euroúradníci s desaťtisícovými platmi v Bruseli si podľa Uhríka zrejme myslia, že každý Európan si môže dovoliť jazdiť na najnovšej Tesle. „A len preto, že všetci ste asi úkladní ekoteroristi, tak na elektromobiloch jazdiť nechcete a ovzdušie naschvál špiníte... Preto prišli s ďalším „skvelým“ eko nápadom,“ píše v úvode statusu Milan Uhrík a vzápätí vysvetľuje, o čo parlamentným „géniom“ v Bruseli vlastne ide. „Poplatky za diaľnice by už nemali byť časové (napr. ročná známka), ale by mali závisieť od toho, aké staré auto máte a koľko s ním najazdíte. Samozrejme, za státie v zápche si priplatíte. A je pritom jedno, akú Euro normu spĺňa vaše auto.“Poplatky sa majú počítať duplicitne od vyprodukovaných emisií. Elektromobily a hybridy majú byť zvýhodnené. „Platiť by to malo najskôr v európskej diaľničnej sieti v rámci mýta pre nákladné automobily. Ale časom aj pre osobné automobily,“ uvádza ďalej europoslanec Milan Uhrík a v samom závere dodáva: „Zatiaľ ide o predbežnú dohodu vyrokovanú v rámci európskych inštitúcií. Počkáme si na finálne znenie, ktoré pôjde aj cez europarlament. A budem vás informovať.“

Je to oficiálne: Očkovanie detí je nezmysel. "Pokiaľ nejde len o kšeft," podotýka Uhrík
20 | 07 | 2021 | Tibor Sipos