HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Belousovová: Prezidentka podpísala zákon, zakazujúci kritiku politikov. Boľševici by sa mohli učiť!

Anna Belousovová opäť nenechala na prezidentke Čaputovej nitku suchú. Fotokoláž: HD, Zdroj: Extraplus Kristián Majzlan / TASR

„Nová totalita po vzore západných ´demokracií´ uťahuje uzdu kritikom aj na Slovensku.“ Tvrdí to Anna Belousovová v najnovšom komentári. Náhubkový zákon vraj potenciálne kriminalizuje akúkoľvek kritiku politikov.

„Zákon, ktorý dnes prezidentka podpísala je jasný náhubkový zákon. Jeho cieľom je zapchať ústa opozícii a kritikom vôbec.“ Myslí si politička.

„Odňatím slobody na tri roky sa potrestá ten, kto úmyselne prostredníctvom elektronickej komunikačnej služby, počítačového systému alebo počítačovej siete podstatným spôsobom zhorší kvalitu života niekoho iného.“ Cituje Belousovová ustanovenia kontroverzného zákona.

Brusel chce kriminalizovať nenávistné prejavy na internete na úrovni terorizmu! Český milionár bije na poplach! (VIDEO)

Gumené paragrafy

„Urobiť tak môže tým, že ho dlhodobo ponižuje, zastrašuje, neoprávnene koná v jeho mene alebo dlhodobo inak obťažuje.“ Pokračuje.

„Všimnite si formulácie tohto nového zákona. Sú zámerne veľmi všeobecné a posudzovanie naplnenia trestného činu bude tak veľmi subjektívne.“ Upozorňuje Belousovová.

„Čo je to podstatným spôsobom zhoršená kvalita života? Alebo čo koho obťažuje? Určite krehké a psychicky labilné povahy, ktorých je v tejto vláde až-až, dokáže nadmieru obťažovať akákoľvek kritika. A určite im to aj podstatným spôsobom zhoršuje kvalitu života.“ Upozorňuje bývalá politička.

„Pani prezidentka tento zákon s radosťou podpísala. Veď v tom západnom svete, ktorý tak obdivuje, sa hra na demokraciu skončila! A ona to veľmi dobre vie.“ Zdôrazňuje Belousovová.

Facebook mení pravidlá: Po novom bude otvorene cenzurovať aj politikov!

Boľševici by sa mohli učiť

„Už neplatí žiadna sloboda slova, pluralizmus názorov či možnosť vyjadriť slobodne svoj názor! Nastáva cenzúra, obmedzovanie základných demokratických práv a slobôd. Nastáva totalita, o ktorej sa minulému režimu ani len nesnívalo.

Tí ´hlúpi´ komunisti rovno povedali, že je diktatúra proletariátu. Múdri kapitalisti to robia inak.
Plné ústa demokracie, práv, slobody. No v praxi skutek utek.

Takí Assange a Snowden by vedeli rozprávať, čo sú to tie európske hodnoty slobody a demokracie. A nech po tomto ešte niekto skúsi kritizovať Lukašenka alebo Kima. Obidvaja sa môžu ísť učiť, ako sa to robí, teda ako zavádzať totalitu a ohlupovať pritom masy rečičkami o slobode, právach a podobne.“ Konštatuje Belousovová.

Dystopické a znepokojujúce: Technologická cenzúra spája vedcov s konšpirátormi

Fašizmus je povolený – zakázaná je jeho kritika

Bývalá vrcholová politička na záver ponúka osobnú skúsenosť: „Včera ma FB blokol na 24 hodín za to, že som v jednej diskusii reagovala na fakt, že vojenská atašé na Ukrajine mala na rukáve uniformy našitý znak ukrajinskej brigády Čiernych kozákov – lebku!

Mne tento znak časti vojsk armády Ukrajiny veľmi pripomínal znaky s lebkami, ktoré používali na svojich uniformách nacisti v druhej svetovej vojne. Ako dôkaz som v diskusii uviedla fotografie čiapok vojakov SS.
Samozrejme, tieto fotky som našla na Googli.“ Vysvetľuje.

Belousovová: Mňa teda NATO nechráni!

Papaláši, kajúcnici a práskači

Facebook mal Belousovovej následne ohlásiť, že daný príspevok porušuje normy komunity. „Inak povedané: skoro nacistické symboly na uniformách našich ´spojencov´“ sú OK, ale nesmie sa to kritizovať. To už je v rozpore s ´normami´.

Rozmýšľam, či tie väzenia budú stačiť, keď okrem kajúcnikov sa o ich naplnenie budú odteraz starať aj práskači – politici, ktorých bude pravda o ich bačovaní obťažovať a podstatným spôsobom im bude zhoršovať kvalitu života.“ Uzatvára Anna Belousovová.

(Medzititulky: Redakcia HD)

Kauza Makó: Prevoz súkromným lietadlom, milióny v Dubaji – aj tak vyzerá život kajúcnika!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info