HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Rusi žiadajú ŠÚKL o verejné ospravedlnenie

Lietadlo nesúce dávky vakcíny Sputnik V na medzinárodnom letisku Košice / AFP

Ruský fond priamych investícií (RFPI) žiada o ospravedlnenie. Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) sa má ospravedlniť za šírenie zavádzajúcich informácií o ruskej vakcíne Sputnik V, informáciu priniesol portál Felvidek.

Testovaniu vakcíny v certifikovanom laboratóriu Európskej únie v Maďarsku predchádzala kontrola vakcíny na Slovensku. ŠÚKL po kontrole uviedol, že vlastnosti ruskej vakcíny dodávanej na Slovensko sa nezhodujú s vlastnosťami vakcíny, ktorej testovanie bolo zverejnené vo vedeckom časopise The Lancet v Londýne.

Na túto informáciu podľa portálu Felvidék reagoval aj Ruský fond priamych investícií. Upozorňovali, že slovenské laboratórium v ktorom testy prebiehali nie je certifikované laboratóriu Európskej únie.

Začiatkom apríla požiadalo RFPI o vrátenie zásielky Sputnik V z dôvodu porušenia zmluvy medzi Ruskom a Slovenskom.

Putin o ruských vakcínach: „Jednoduché a spoľahlivé ako útočná puška Kalašnikov“

RFPI žiada ŠÚKL o ospravedlnenie

„Štátny ústav pre kontrolu liečiv na Slovensku žiadame o verejné ospravedlnenie za šírenie nepravdivých informácií o Sputniku V.“ Informáciu podľa portálu Felvidék uviedla RFPI na Twitteri.

Ministerstvo zdravotníctva SR potvrdilo spoľahlivosť Sputniku V po tom, čo bola vakcína testovaná v certifikované laboratórium Európskej únie v Maďarsku.

ŠKANDÁL: Korupcia v Bruseli? Zistenia vedú k Európskej komisárke pre zdravie

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info