HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Poľské zdravotníctvo kolabuje: Toto je skutočná vojna, zúfa minister zdravotníctva

Nemocnica
Ilustračné foto / Internet
Poľský minister zdravotníctva varoval, že krajina vedie „vojnu“ s cieľom zadržať tretiu vlnu koronavírusu. Opisuje scény vyčerpaných lekárov a sestier z dôvodu deficitu personálu v ochromených nemocniciach, informuje portál RT.

Minister zdravotníctva Adam Niedzielski v rozhovore pre poľskú rozhlasovú stanicu RMF 24 diskutoval o výzvach, ktorým čelí zdravotnícky personál.  Krajina totiž vo štvrtok zaznamenala najvyšší jednodňový nárast úmrtí na koronavírus.

Lekári a zdravotné sestry už kvôli svojmu vyčerpaniu potrebujú kyslík a Niedzielski pripustil, že „toto sú najtvrdšie a najťažšie obrázky“, ktoré popisujú „intenzitu práce“, ktorej čelia odborníci v zdravotníctve. „Toto je skutočná vojna a situácia si vyžaduje neštandardné správanie,“ uviedol minister.

Vláda predĺžila obmedzenia Covid-19 najmenej do 19. apríla. Zahŕňajú uzavretie materských škôl, obchodov a zábavných podnikov.

Izrael zmizol zo štatistík úmrtí v súvislosti s očkovaním. Ide o zatajovanie údajov?

Predseda vlády Mateusz Morawiecki vyzval Poliakov, aby boli ostražití, a uviedol: „Sme len jeden krok od prekročenia hranice, za ktorou nebudeme schopní našich občanov správne uzdraviť.“

Prípady Covid-19 v Poľsku prudko vzrástli, keď sa po celej Európe rozšírila nová vlna vírusu. Pritom v každom z posledných dvoch týždňov bolo hlásených okolo 190 000 nových infekcií. Poľsko tak má 2,5 milióna potvrdených prípadov choroby.

22 ročná Izraelčanka zomrela po očkovaní vakcínou Pfizer. Médiá súvis odmietajú pripustiť

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info