fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Arogancia USA v priamom prenose – Biden v rozhovore pre ABC News: „Putin je zabijak“

Prezident USA Joe Biden v rozhovore 16. marca 2021. Reprofoto (@ABC News)

Prezident Joe Biden poskytol stanici ABC News rozsiahly rozhovor, v ktorom uviedol, že jeho odkazom pre migrantov je, aby zostali tam, kde sú, a že guvernér New Yorku Andrew Cuomo by mal rezignovať, ak existujú obvinenia zo sexuálneho obťažovania. Taktiež oznámil, že Vladimir Putin je „zabijak“ a že „zaplatí cenu“ za zasahovanie do amerických volieb.

„Biden v rozhovore oznámil, že by bolo „ťažké“ stiahnuť všetky americké jednotky z Afganistanu do 1. mája, čo je konečný termín stanovený v dohode, ktorú uzavrel bývalý prezident Donald Trump s Talibanom.“ Píše portál abcnews.go.com.

Môže objať vnúčatá

Biden divákom povedal, že keď sa dal zaočkovať, nechal sa pritom ukázať Američanom, aby videli, že je to bezpečné – a zmenilo mu to život, „pretože teraz môžem objať svoje vnúčatá“.

Biden zahajuje „tajné“ kybernetické útoky proti Moskve ako odvetu za ruské hackerstvo

Putin „bude platiť“

Hlavný spravodajský úrad USA v utorok zverejnil správu o zasahovaní zahraničia do volieb v roku 2020. Podľa nej ruský prezident Vladimir Putin dohliadal na rozsiahle úsilie zamerané na „znevažovanie“ kandidatúry prezidenta Joe Bidena. „Zaplatí cenu,“ povedal k tejto téme Biden. Pripomenul aj rozhovory s Putinom: „Dlho sme sa rozprávali, on a ja, a tak ho relatívne dobre poznám.

Je zabijak?

Pýtal sa moderátor a odpoveď prezidenta USA znela: „Mmm hmm, áno,“ odpovedal Biden. Ako bude „Putin platiť“ však už nerozviedol a moderátor sa ho na to ani už nepýtal.

Kto je Major

Na konci rozhovoru prezident Biden predstavil svojho psa Majora, jedného z dvoch nemeckých ovčiakov, ktorí mu nedávno spôsobili v Bielom dome „ľahké zranenie“ – ako oznámil Biely dom. Biden uviedol, že „pes je teraz vycvičený“.

(Medzititulky red. HD.)

Demokrati v časopise TIME priznali, že sfalšovali zvolenie Bidena pre „dobro Američanov“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info