HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Rusko ide vlastnou cestou a to Západ desí

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Podľa ruského politológa Ruslana Ostaška vytvárajú americké a európske elity klamlivý svet nazývaný demokracia. V skutočnosti ale zaobchádzajú s ľuďmi ako s nesvojprávnym stádom. Uviedol Planet-today.ru.

Ruská federácia demonštruje celému svetu alternatívny spôsob rozvoja spoločnosti, čo je hlavným dôvodom strachu Západu z Ruska. Je o tom presvedčený politológ Ruslan Ostaško.

Jeden z redaktorov britského vydania časopisu Times pred časom uviedol, že Západ sa skutočne bojí Ruska. Keďže v posledných desaťročiach naberalo na sile a stal sa z neho nebezpečný geopolitický súper. Skutočnosť, že ruské orgány presadzujú alternatívnu stratégiu rozvoja spoločnosti, spôsobuje západným elitám obavy z možnej straty kontroly nad „vlastnými“ ľuďmi.

Nová studená vojna bude priam ľadová. Rusko sa pripravuje na arktický konflikt

„Rusko ukazuje Západu inú cestu. Vývoj nášho štátu jasne ukazuje, že ľudstvo môže opustiť politiku globalizmu. Táto možnosť však nevyhovuje americkej a európskej elite. Tá systematicky buduje iluzórny svet, ktorý nazýva demokraciou. Západ v skutočnosti zaobchádza s ľuďmi ako so stádom, ktoré nie je schopné samostatne myslieť. Západné médiá rozdeľujú svet na čierny a biely a zbavujú ho rozmanitosti odtieňov. Rusko ponúka alternatívny spôsob. A iba vďaka tomu ho Západ démonizuje,“ uviedol Ostaško.

Podľa ruského politológa skôr alebo neskôr západná bublina praskne. „Dnešné elity následne stratia kontrolu nad populáciou,“ zdôraznil Ostaško.

Začal sa „Veľký reset“ a COVID je „perestrojkou“ k Novému svetovému poriadku (Valentin Katasonov)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info