Polícia ukončila nelegálnu párty vyše 100 mladých, prevažne cudzincov
28 | 11 | 2020 I tasr

Celkovo 119 ľudí, z toho 102 cudzincov a 17 Čechov, objavili v noci na sobotu policajti pri zásahu v priestoroch nočného klubu v centre Prahy. Medzi zadržanými mladými ľuďmi na nelegálnom večierku bolo zrejme aj jeho osem organizátorov, ktorým teraz hrozí pokuta až do výšky troch miliónov českých korún. Informovala o tom v sobotu spravodajská stanica CNN Prima News.


Hovorca polície Jan Daněk zmienenej televízii povedal, že o konaní nelegálnych akcií na tomto mieste tušili už dlhšie. Informáciu však preverovali a až teraz sa potvrdila. Medzi zadržanými mladými účastníkmi bolo zrejme aj osem usporiadateľov nelegálneho podujatia. "Následky budú v réžii správneho orgánu. Mohlo by sa však jednať o pokutu vo výške až troch miliónov korún," uviedol Daněk.

Policajný zásah sa podľa hovorcu začal v piatok krátko pred polnocou a skončil sa až v sobotu v skorých ranných hodinách, pričom nešlo o ojedinelú raziu. "Čas od času zaznamenávame otvorený podnik alebo krčmu. Napríklad pred mesiacom sme zasahovali v otvorenej reštaurácii pri Václavskom námestí v Prahe," opísal Daněk.

Bude zimná lyžovačka? Lyžiarske veľmoci sú nejednotné, Slovensko vyčkáva
Zima už klope na dvere a lyžiari, ale aj prevádzkovatelia lyžiarskych stredísk či ubytovacích a stravovacích zariadení v nich stále nevedia, ako to s tohtoročnou sezónou bude. Kedy sa začne, respektíve či sa vôbec začne sú zvedaví... Čítať ďalej
28 | 11 | 2020 | Jozef Uhlárik ml.


Organizátori podujatia uvádzali na sociálnej sieti tajné heslo v angličtine, ktorým sa museli účastníci pri vstupe preukázať. Podľa jednej z účastníčok, nikto na podujatí nemal na tvári ochranné rúško.

Policajti pri zásahu zadržali ľudí v klube, ale aj osoby na ulici, ktoré na akciu ešte len smerovali, prípadne z nej odchádzali. Záchranári zase skontrolovali v klube všetkých prítomných, pričom do nemocnice previezli len jednu 22-ročnú účastníčku, a to z dôvodu intoxikácie alkoholom.

Aktuálne sa v ČR riešia dva prípady reštaurácií, ktoré svoje prevádzky otvorili napriek platným epidemiologickým obmedzeniam, pričom ako dôvod uviedli občiansku neposlušnosť, uvádza CNN Prima News. Podľa hovorcu Daňka hrozia ľuďom za takéto konanie nemalé pokuty, pričom vec posudzujú správne orgány.

Ak sa nezvýši disciplína, gastro prevádzky budú zatvorené! Matovič chystá novinku
Majitelia reštaurácií a gastro prevádzok s terasami sa už-už tešili, že sa im podarilo nájsť spôsob ako svoje zaradenia zachrániť pred pádom na úplne dno, nové opatrenia ich ale vrátili naspäť do tvrdej reality. A hlavný hygienik pre nich nemá... Čítať ďalej
28 | 11 | 2020 | Jozef Uhlárik ml.