Predseda vlády stratil dych, čakajú nás Jóbove správy
10 | 10 | 2020 I Ivan Brožík

"Rozmýšľam, či tu napísať to, čo mne zobralo dych a verejnosti bude známe až o 10h. (V čase vzniku statusu premiéra bolo 9.00 predpoludním - pozn. red. HD) Nuž, zrejme je to moja rola byť poslom zlých správ."


"Už desiaty deň platia sprísnené opatrenia, kvôli ktorým ma nenávidia mnohí, napriek tomu nám počty nových pozitívnych mimoriadne prudko stúpajú. Áno, trvá určitý čas, kým sa vzhľadom na inkubačnú dobu opatrenia prejavia ... ale už dnes sa prijaté opatrenia javia ako s gumipuškou na slona - opatrenia by mali šancu zabrať, ak by nárast prípadov nebol tak dramaticky prudký." napísal na ďalšom zo záhadných statusov na sociálnej sieti Igor Matovič.

Krajčí zvolal na sobotu popoludní pandemickú komisiu
Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) zvolal v sobotu na 14.00 h zasadnutie Pandemickej komisie vlády SR. Čítať ďalej
10 | 10 | 2020 | TASR1887. To je počet pozitívnych pri 11123 testoch za piatok. Extrémny rast až o 169% voči piatku minulému.

Status Igora Matoviča na sociálnej sieti.


"Čo teraz? Od ministra zdravotníctva očakávam bezodkladné zvolanie pandemickej komisie ešte v priebehu dnešného dňa ... a ministra vnútra na zajtra požiadam o zvolanie Ústredného krízového štábu. ÚKŠ ešte zajtra musí prijať rozhodnutie o nových ochranných opatreniach." Píše predseda vlády.

Nasledujúci odstavec stojí za zvýraznenie: "Verím, že idioti ako Marián Kotleba či Robert Fico a spol. si aspoň v tejto mimoriadnej situáciu uvedomia, že na ich bludy a posmešky z rúšok teraz desiatky ľudí doplatia životom."

"Vás, ktorí ste uverili v posledných mesiacoch bludárom o tom, ako sa dusíme vlastným CO2 v rúšku, ako Covid-19 je len chripôčka, ako je to všetko len snaha ovládnuť svet židojaštermi, ako matovič straší len, aby mal biznis z testovania ... chcem veľmi pekne poprosiť, skúste mi aspoň na pár týždňov veriť, že Covid-19 je mimoriadne ohrozenie vášho zdravia, životov vašich rodičov, slovenskej ekonomiky a tak aj vašich prijímov a životnej úrovne vás a vašich rodín." Prosí či žiada Matovič.

"Vám ostatným veľmi ďakujem, že si uvedomujete, že teraz sme všetci na jednej lodi a len spoločnou snahou a bojom môžeme vyhrať." znie záver záhadného statusu predsedu vlády na sociálnej sieti, avizujúci zrejme tvrdšie opatrenia a zlé správy.

Matovič na kolenách. Cez svoj Facebook vysiela prosby
Stalo sa už zvykom, že predseda vlády adresuje svoje posolstvá občanom najmä prostredníctvom sociálnej siete. Prinášame prepis toho najnovšieho. Čítať ďalej
04 | 10 | 2020 | Ivan Brožík