Premiér Matovič obral štát o státisíce eur na daniach, tvrdí Fico
23 | 07 | 2020 I TASR

Premiér Igor Matovič obral štát o státisíce eur na daniach. Polícia ho uznala za vinného, avšak prípad bol už premlčaný. Tvrdí to predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico na tlačovej konferencii v Národnej rade SR.


Predseda Smeru-SD pripomenul, že Matovič tlačil tlačoviny na starom tlačiarenskom stroji. Vtedy neodviedol daň vo výške 70.000 eur. Taktiež podľa Fica vyúčtoval neexistujúce výdavky na používanie auta. "Boli to neoprávnené výdavky za vymyslené služobné cesty jeho matky," poznamenal.

Matovič zabezpečil aj fiktívny predaj svojej firmy, ktorú predal bielemu koňovi a do svojho daňového priznania nezahrnul tento predaj, tvrdí Fico. "Sedel by sedem až 12 rokov vo väzení, ak by jeho konanie nebolo premlčané," povedal.

V kauze vraždy Kuciaka sú splnené podmienky na doživotný trest, tvrdí Lipšic
V kauze vraždy Jána Kuciaka sú splnené podmienky na doživotný trest. Myslí si to splnomocnenec poškodených Daniel Lipšic, ktorý prednášal na Špecializovanom trestnom súde svoju záverečnú reč. V jej závere uviedol, že dúfa v spravodlivý trest,... Čítať ďalej
23 | 07 | 2020 | TASR


Úlohou Fica je okrem iného chrániť Smer-SD a jeho predstaviteľov, a preto nemôže dovoliť, aby Matovič obviňoval stranu. Matovič sa v pléne opätovne vyhrážal predstaviteľom Smeru a majú čakať, kedy po nich príde Národná kriminálna agentúra, hovorí poslanec parlamentu.

"Kriminálnik nebude urážať stranu Smer-SD. Nikto nie je podozrivý zo žiadnej trestnej činnosti, ani z daňovej, ani korupčnej, ani inej trestnej činnosti ekonomického charakteru," uviedol.

Fico deklaroval, že pred novinármi stojí s čistým štítom a problém s diplomovou prácou nemá. Ohradil sa aj voči medializovaným informáciám o návštevách kaštieľa vo Vinosadoch a straníckom sneme. "Odmietam, aby bol Smer dehonestovaný," podotkol.

Andrej Danko vypovedá na NAKA, môže ísť o kauzu Dobytkár (aktualizácia)
Podľa jedného z kľúčových svedkov v korupčnej kauze Dobytkár mala časť z miliónových úplatkov skončiť práve v Slovenskej národnej strane. Čítať ďalej
23 | 07 | 2020 | Peter Haluza, SITA, TASR