Vyše polovica Maďarov si myslí, že koronavírus rozšíril niekto zámerne
06 | 07 | 2020 I TASR

Konšpiračnú teóriu, že koronavírus mohli vyvinúť v Číne a zámerne ho vypustili von, pripustilo 22 percent opýtaných.


Vyše polovica Maďarov sa domnieva, že nový druh koronavírusu rozšíril niekto vo svete zámerne. Vyplýva to z prieskumu inštitútu Publicus Intézet, ktorého výsledky zverejnil v pondelok denník Népszava. Konšpiračnú teóriu, že koronavírus mohli vyvinúť v Číne a zámerne ho vypustili von, pripustilo 22 percent opýtaných.

Americký útok na Čínu vírusom označilo za pravdepodobný scenár 13 percent respondentov. Medzi tieto teórie patrí aj zámerné rozšírenie nákazy z dôvodu pomôcť spoločnostiam zbaviť sa ťarchy starších ľudí - tento scenár označilo za možný približne 20 percent Maďarov.

Až 72 percent opýtaných uviedlo, že treba rátať s druhou vlnou nákazy, ktorá zrejme príde na jeseň. Štvrtine Maďarov sa počas pandémie zhoršila ekonomická situácia. Zdravotníctvo riešilo pandémiu podľa 59 percent respondentov dobre.

Záchranná loď vysadí na Sicílii 180 migrantov, pôjdu do karantény
Talianske úrady povolili záchrannému plavidlu ľudskoprávnej organizácie SOS Mediterranée vysadiť v sicílskom prístave 180 migrantov, ktorých koncom júna zachránili z člnov pašerákov ľudí v strednej časti Stredozemného mora. V nedeľu o tom... Čítať ďalej
06 | 07 | 2020 | Imrich Kovačič / TASR