Spoločnosť U.S. Steel Košice darovala nemocnici prístrojové vybavenia za viac ako 65-tisíc eur
13 | 06 | 2020 I SITA

 Spoločnosť U.S. Steel Košice (USSK) darovala Univerzitnej nemocnici L. Pasteura v Košiciach prístrojové vybavenia za viac ako 65-tisíc eur. Informovala o tom hovorca U.S. Steel Košice Ján Bača.


„S komunitou v Košiciach sme celé roky v úzkom kontakte a preto sme po vypuknutí pandémie Covid-19 vedeli, kde bude naša pomoc najúčinnejšia. Nechali sme odborníkov v teréne, nech si vyberú, čo najviac potrebujú. Lekári a sestry tak budú môcť poskytovať obyvateľom regiónu kvalitnejšie zdravotné služby,“ uviedol prezident USSK James Bruno.

Hutníci vyčlenili finančný obnos prioritne pre Kliniku infektológie a cestovnej medicíny, kde sa v Košickom kraji sústredili sily zdravotníkov na pomoc pacientom s komplikáciami počas liečby Covid-19. Nový ultrazvuk aj prenosný EKG prístroj, mobilné systémy na meranie telesnej teploty, rampa pre imobilných pacientov, kamerový systém do izieb a ďalšie vybavenie bude slúžiť zdravotníkom na rýchlejšiu liečbu a lepšiu starostlivosť o pacientov.

R. Mikulec si nemyslí, že povinná štátna karanténa bola obmedzením práv
Minister Mikulec obhajuje zavedenie povinnej štátnej karantény. Čítať ďalej
13 | 06 | 2020 | TASR


„S podobnou pandémiou koronavírusu sme sa na Slovensku ešte nestretli a museli sme flexibilne zabezpečovať diagnostikovanie a liečbu ohrozených pacientov. Vďaka našim partnerom sme nezostali v tomto vypätom úsilí sami,“ uviedol profesor Pavol Jarčuška, prezident Slovenskej spoločnosti infektológov.

„Všetko prístrojové vybavenie pomôže zdravotníkom na našej klinike rýchlejšie diagnostikovať a liečiť viacero pacientov, ale umožní aj lepšiu komunikáciu s hospitalizovanými infekčnými pacientmi, ktorí musia byť izolovaní na izbách. Inštalácia komunikačného zariadenia taktiež povedie k úspore osobných ochranných pomôcok,“ dodal Jarčuška.

Za kaštieľom, s ktorým je spájaný Fico, stojí nemajetný dôchodca s miliónovými dlhmi
Za medializovaným kaštieľom vo Vinosadoch, ktorý navštevuje expremiér a šéf Smeru Robert Fico, má stáť invalidný dôchodca z Prahy. Podnikateľ Rudolf Vojkůvek však aktuálne nemá ani trvalé bydlisko a svojim veriteľom dlhuje až 2,4 milióna eur.... Čítať ďalej
13 | 06 | 2020 | Jaroslav Fabok