fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
EKONOMIKA SLOVENSKO

Na Slovensko príde nová obchodná sieť, prvé predajne otvoria do konca roka

Foto: zdroj: bbc.com

Obchodná sieť Žabka, za ktorou stojí Tesco, otvorí na Slovensku svoje prvé predajne. Situované budú v Bratislave a okolí.

Britský reťazec Tesco už franšízovú sieť predajní Žabka s dlhými otváracími hodinami prevádzkuje v susednom Česku. Do konca roka bude niekoľko takýchto predajní otvorených aj v Bratislave, informuje portál Index.

„Chceme ponúknuť podnikateľskú možnosť tým, ktorí majú chuť a zručnosti, aby si vyskúšali viesť vlastný obchod aj bez vysokých vstupných nákladov,“ povedal pre Index Martin Kuruc, výkonný riaditeľ spoločnosti Tesco na Slovensku.

Ide o malé predajne s predajnou plochou 80 až 100 metrov štvorcových, ktoré sú situované najmä v centrách miest. Ich primárnym účelom podľa Kuruca nie sú rodinné nákupy, ale zákazníci ich využívajú najmä na doplnenie si potravín, ktoré im chýbajú.

Index ozrejmuje, že v Českú má táto obchodná sieť viac ako sto predajní, ktoré sa nachádzajú najmä v Prahe a v Stredočeskom kraji. Keďže jednotlivé obchody fungujú ako franšízy, ich prevádzkovatelia sú nezávislí podnikateľia, ktorí sa však riadia štandardami svojej materskej spoločnosti, v tomto prípade Tesca. 

Tomáš Taraba a Kuffovci odchádzajú z posleneckého klubu ĽSNS (aktualizované)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info