Ani najvyššie víťazstvo v LM nepomohlo Ancelottimu, hviezdami večera Milik aj Hamšík
11 | 12 | 2019 I SITA

"Som šťastný z herného progresu mužstva. Všimli si to aj fanúšikovia a dnes nám veľmi pomohli. Keď fanúšik vidí zodpovedný výkon na ihrisku, prejaví podporu." To boli posledné slová Carla Ancelottiho vo funkcii trénera futbalistov SSC Neapol. Ani nie tri hodiny po triumfe jeho tímu nad Genkom (4:0) v záverečnom súboji skupinovej fázy Ligy majstrov ho vedenie klubu odvolalo. Taliansky vicemajster to potvrdil na svojom twitterovom profile.


"Vedenie La Societa Sportiva Calcio Napoli sa rozhodlo odvolať trénera Carla Ancelottiho. Nič to však nemení na jeho vzťahu úcty, rešpektu a priateľstva s prezidentom klubu Aurelion De Laurentiisom. To všetko zostáva nedotknuté."

Legendu na trénerskej lavičke nezachránil ani hetrik Arkadiusza Milika za 35 minút prvého polčasu, ani postup do osemfinále európskej klubovej súťaže číslo jeden. A dokonca ani to, že 4:0 je najvyššie víťazstvo v histórii účinkovania Neapola v Lige majstrov. Utorkovému vydarenému večeru totiž predchádzalo až 9 zápasov, v ktorých jeho zverenci nenašli cestu k víťazstvu a zosun na siedmu priečku domácej najvyššej súťaže. Ancelotti je jeden z troch trénerov, ktorý má na konte tri celkové triumfy v Lige majstrov. Dva z nich získal ako kormidelník AC Miláno a jeden s Realom Madrid.

"Sadneme si zajtra s prezidentom klubu a urobíme rozhodnutie, ktoré bude najlepšie pre Neapol." odpovedal Ancelotti krátko po zápase na otázku, ako vidí svoju budúcnosť v klube. Odpoveď dostal už o pár hodín neskôr. V súvislosti s jeho nástupcom talianske médiá vytiahli špekuláciu o Gennarovi Gattusovi, ktorý na konci minulej sezóny skončil ako tréner AC Miláno. Ancelotti by zasa podľa britských médií mohol zamieriť do Evertonu.

Utorkový futbalový večer na Štadióne San Paolo mal slávnostnejší rámec ako zvyčajne. Postaral sa o to svojím príchodom slovenský reprezentant Marek Hamšík, ktorý v polčasovej prestávke vyšiel na trávnik a ľudia svojmu niekdajšiemu kapitánovi na znak úcty tlieskali v stoji. Hamšík počas vyše jedenástich rokov v Neapole odohral 520 zápasov a strelil 121 gólov.

Počas malej slávnosti obdržal klubový dres v typickej azúrovej farbe, spolu s Hamšíkom sa prezentoval aj jeho prvý neapolský tréner Edy Reja. "Keď vidím spomienkové videá, chveje sa mi srdce. Toto je môj druhý domov. Vždy mám veľkú radosť, keď sa môžem vrátiť do Neapola," cituje Hamšíka portál calcio.fanpage.it. Na internetovej stránke marek-hamsik.sk sa neskôr objavilo obšírnejšie Hamšíkovo vyznanie:

"Bolo to krásne, emócie boli silné, slzičky v očiach. Vypli svetlá a pustili dvojminútové video, v ktorom ukazovali moje góly v Neapole. Potom som išiel na ihrisko, kde mi môj prvý neapolský tréner, Edy Reja, odovzdal dres. Nakoniec som išiel do stredu ihriska pozdraviť divákov. Boli to nádherné, nezabudnuteľné, emočné chvíle."

Neapol postúpil do osemfinále LM z druhého miesta v E-skupine so ziskom 12 bodov, keď v šiestich zápasoch ani raz neprehral (3-3-0). O bod viac získal obhajca titulu FC Liverpool. Salzburg po prehre s Liverpoolom (0:2) bude na jar pokračovať v šestnásťfinále Európskej ligy.