HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Francúzsky turista zomrel pri pokuse o selfie na thajskom vodopáde

Francúzsky turista zomrel po páde z thajského vodopádu, pretože sa ňom pokúšal urobiť si selfie, informovala o tom piatok miestna polícia.

Nehoda nastala vo štvrtok popoludní na tropickom ostrove Koh Samui, kde sa nachádzajú pláže s bielym pieskom a skvostnými palmami, ktoré sú magnetom pre všetky druhy turistov.

„33-ročný muž padol z vodopádu Na Mueang 2, z toho istého miesta, kde v júli zomrel španielsky turista,“ prehlásil poručík miestnej polície Phuvadol Viriyavarangkul.

„Získanie tela trvalo niekoľko hodín, pretože vodopád je klzký a strmý. Turisti sú vždy varovaní pred možným nebezpečenstvom. Jeho priateľ nám prezradil, že sa snažil urobiť si selfie, kvôli ktorej skĺzol a spadol,“ dodal telefonicky miestny poručík.

Thajsko sa do značnej miery považuje za bezpečnú destináciu pre turistov, pričom zvyčajne priťahuje viac ako 35 miliónov návštevníkov ročne. Cestovný ruch však zaznamenal pokles v roku 2018 potom, ako sa potopil trajekt prepravujúci čínskych návštevníkov a zabil 47 ľudí.

Nehoda zdôraznila laxné bezpečnostné pravidlá v odvetví cestovného ruchu a orgány sa odvtedy usilujú obnoviť imidž krajiny.

Ruská vojenská polícia zabezpečila narýchlo opustenú americkú základňu v Sýrií (FOTO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info