HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

„Nacistické korytnačky“ s namaľovanými svastikami sa vyhýbajú zajatiu vo Washingtonskom národnom parku (FOTO)

Pixabay

Washingtonská polícia sa snaží zatknúť pár korytnačiek, ktorý sa stal obeťou bizarného zločinu – niekto im namaľoval na pancier svastiky. Aj napriek svojej pomalej chôdzi, sa korytnačky stále nepodarilo chytiť.

Zdesení návštevníci parku Gene Coulon v meste Renton začiatkom tohto týždňa upovedomili políciu o korytnačkách, ktoré majú na svojom pancieri svastiku, avšak policajné oddelenie mesta Renton tvrdí, že zatiaľ nedokázalo chytiť zvieratká a vyčisť im panciere.

„Rentonská polícia si je vedomá, že dve z našich korytnačiek v parku Gene Coulon majú na svojich pancieroch namaľované tieto symboly,“ uviedlo policajné oddelenie v príspevku na Facebooku. „Pokúsili sme sa ich lokalizovať, ale nedarí sa nám ich chytiť,“ ďalej dodalo oddelenie.

Aktivista Chad Cashman-Crane dokonca usporiadal v parku po vandalizme udalosť „Rally Against Hate“ (Zhromaždenie proti nenávisti) v nádeji, že sa „ukážu ľudia, ktorí dôrazne potvrdia, že tento incident nie je v poriadku“.

Kvôli tomuto zločinu boli predstavitelia floridskej prírody nútení vydať upozornenie, že farba na pancieri môže brániť zvieratám vstrebávať živiny a môže im spôsobiť rôzne problémy kvôli toxickým chemikáliám.

Izraelčania využívajú fotografie Thunbergovej na odradenie od používania plastového príboru a riadu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info