ŠPORT: KANOISTIKA MS - Gelle a Petrušová na "tisícke" bez medaily, tri slovenské lode do B-finále
24 | 08 | 2019 I SITA

Slovenskí reprezentanti Peter Gelle ani Mariana Petrušová nedosiahli na medailu v sobotňajších predpoludňajších A-finále v K1 na 1000 m na majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike v maďarskom Szegede.

Už 35-ročný Novozámčan Gelle dopádloval na 4. pozícii, od bronzu ho delilo 2,36 s. Petrušová obsadila 5. miesto, v konečnom účtovaní bola rovné dve sekundy od pódiového umiestnenia. V mužskej kategórii aj medzi ženami triumfovali domáci zástupcovia - Bálint Kopasz (3:36,07 min) a Tamara Csipesová (4:07,90 min).

V úvode sobotňajšieho programu sa predstavili traja slovenskí reprezentanti v B-finále. Kanoistka Gabriela Ladičová obsadila štvrté miesto na 200 m trati, keď vo vyrovnanej jazde zaostala za víťaznou Maďarkou Biankou Nagyovou iba o 33 stotín sekundy. V konečnom poradí sa zaradila na trinástu pozíciu a rovnaká priečka patrila aj kanoistovi Matejovi Rusnákovi na 500 m trati. Kajakárka Ivana Mládková skončila na šiestom mieste v "béčkovom" finále šprintu na 200 m, čo v celkovom poradí znamenalo pätnástu pozíciu.

ŠPORT: Na Tehelnom poli víťazstvo Slovana nad gréckym PAOK Solún, v nadstavenom čase rozhodol Abena
Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili vo štvrtkovom úvodnom zápase play-off Európskej ligy 2019/2020 nad gréckym tímom PAOK Solún najtesnejším rozdielom 1:0. Pred odvetou, ktorá sa uskutoční v Grécku na budúci štvrtok, tak majú "belasí" veľkú... Čítať ďalej
23 | 08 | 2019 | SITA

V rámci popoludňajšieho programu bola zo slovenských reprezentantov v akcii ako prvá Ivana Mládková. V druhom semifinále v K1 na 500 m skončila štvrtá a postúpila do B-finále. Rovnako miestenku v B-finále si v K2 na kilometrovej trati vybojovali Gábor Jakubík s Ákosom Gacsalom, ktorí v prvom semifinále obsadili 6. miesto. Taktiež Matej Rusnák v prvom semifinále v C1 na 1000 m skončil šiesty a predstaví sa v "béčkovom" finále tejto disciplíny.

V rámci popoludňajšieho programu

Majstrovstvá sveta v rýchlostnej kanoistike - Szeged (Maď.) - sobota - výsledky A-finále so slovenskou účasťou:

K1 muži 1000 m: 1. Bálint Kopasz (Maď.) 3:36,07 min, 2. Josef Dostál (ČR) +1,24 s, 3. Fernando Pimenta (Portug.) +1,56, 4. Peter Gelle (SR) +3,92

K1 ženy 1000 m: 1. Tamara Csipesová (Maď.) 4:07,90 min, 2. Justyna Iskrzycká (Poľ.) +1,36 s, 3. Lizzie Broughtonová (V. Brit.) +2,54, ... 5. Mariana Petrušová (SR) +4,54