Bujaré oslavy? Putin gratuloval čínskemu prezidentovi k narodeninám. Neuveríte, aký darček mu prichystal
15 | 06 | 2019 I TASR

Čínsky prezident Si Ťin-Pching oslávil v sobotu svoje 66. narodeniny spoločne s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Prezidenti sa stretli v tadžickom hlavnom meste Dušanbe, a to krátko pred konferenciou o bezpečnosti a stabilite v Ázii, na ktorej sa v sobotu zúčastňujú. S odvolaním sa na správy čínskych štátnych médií o tom informovala agentúra Reuters.


Putin, ktorý Si Ťin-Pchinga považuje za svojho blízkeho priateľa, mu k narodeninám daroval zmrzlinu. Čínska štátna televízia odvysielala zábery, na ktorých si dvojica pripíja šampanským. Schôdzka prezidentov sa odohrala v hoteli, v ktorom je Si Ťin-Pching v Dušanbe ubytovaný.

Pakistan už pokukuje po ruských zbraniach. Čo zaujímavé ponúka Moskva?
Pakistanský premiér Imran Khan povedal, že jeho krajina rozmýšľa o nákupe ruských zbraní. Podľa neho je toho veľa, čo im Moskva môže ponúknuť, či už ide o hlavné bojové tanky, bojové lietadlá, alebo vrtuľníky. Dôležitou súčasťou výzbroje, ktorou... Čítať ďalej
15 | 06 | 2019 | Imrich Kovačič


Putin daroval Ťin-Pchingovi ruskú zmrzlinu a dostal od neho čínsky čaj. Čínsky prezident tomu ruskému za darček poďakoval a dodal, že Putin je v Číne veľmi obľúbený. Čínska štátna televízia zároveň zverejnila na svojej webstránke zábery dvojice obzerajúcej si bielu tortu vyzdobenú červenými a modrými cukrovinkami v tvare kvetov a čínskym nápisom, želajúcim Ťin-Pchingovi "veľa šťastia".

Zaoberať sa súkromnými životmi štátnikov je v Číne obzvlášť neobvyklé. Tamojšia verejnosť totiž väčšinou ani nepozná presné dátumy ich narodenia, ktoré sú považované za čosi ako štátne tajomstvo, pripomína Reuters.