Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457
Pápež Lev XIV. vo štvrtok navštívil talianske Assisi počas záverečného dňa celoeurópskeho stretnutia mládeže GO! Franciscan Youth Meeting 2026. Ide o súčasť jubilejného roka pri príležitosti 800. výročia smrti svätého Františka z Assisi. Mladých počas stretnutia vyzval, aby sa postavili proti fundamentalizmu. TASR o tom informuje podľa agentúry ANSA a portálu Vatican News.
Žiť ako duchovní synovia a dcéry svätého Františka z Assisi podľa pápeža znamená pochopiť skutočný význam evanjeliovej radikálnosti, ktorá je opakom fundamentalizmu. „Odmietnutie kultúry moci a budovanie civilizácie lásky sú rozhodnutia, ktoré nie sú hneď pochopené ani prijaté. Svätý František nás však učí, že evanjeliová radikálnosť je presným opakom fundamentalizmu,“ vyhlásil pápež.
„Nezaslepuje nás to ani nás to nerobí násilnými; naopak, robí nás to uvedomelými, pozornými a vždy ochotnými nasledovať Ježiša, a preto pokornými a otvorenými voči každému,“ povedal. Lev IX. mladých vyzval, aby nasledovali príklad svätého Františka z Assisi a vyrazili „na okraj“ spoločnosti, „kde nespravodlivosť a arogancia niekoľkých popierajú dôstojnosť a sny mnohých“.

Ale obchody s Čínou KDH nevadia






.jpg)

Slovenská osemnástka postúpila medzi štyri najlepšie tímy Hlinka Gretzky Cupu. Po výhre nad Švajčiarskom jej pomohla Kanada. Čaká ju USA.
.jpg)

Hlas ľudu Hlavného denníka
Jeho slová o opozícii vyvolali rozruch
Už aj bývalému vrchnému veliteľovi Ukrajiny a veľvyslancovi Ukrajiny vo Veľkej Británii je jasné, že Ukrajina do NATO nevstúpi.
Progresívci živili okrem Korčoka aj ľudí z jeho prezidentského štábu. Za rok 2025 to stranu stálo 180-tisíc eur.
Novinárske sliepočky a ich mužskí kolegovia sa niekedy darmo snažia hlúpymi otázkami dostať Kaliho do úzkych.
Hlavný denník pred necelým mesiacom priniesol článok o agresívnom správaní cigánskej omladiny pri požiari strniska v Moldave nad Bodvou.
"Matovič má hrošiu kožu. Myslí si, že mu všetko prejde. Stačí vždy len vytiahnuť žolíka - Fica, Smer, boj proti mafii. A je odpustené! Je načase, aby zaslepení…

Vírus môže napadnúť nervový systém.

Najnovšie články z partnerského portálu somzdediny.sk

Z domova
30. 7. 2026

Komentáre
31. 10. 2025

Video
6. 10. 2025

Komentáre
22. 9. 2025