Podporte našu redakciu
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457
Ak si vážite našu prácu, môžete nás podporiť dobrovoľným finančným príspevkom.
IBAN
SK9102000000004373736457

Víkend plný hrôzy sa odohral na obľúbenom kúpalisku.


Počas zoskoku dosiahla rýchlosť voľného pádu približne 500 km/h a teplota vzduchu vo výške bola približne mínus 59 stupňov Celzia.
Príbeh Vojtecha Masaryka z Uhrovca, učiteľa a účastníka SNP, ktorý vstúpil do partizánskej jednotky Jána Žižku z Trocnova a v decembri 1944 ho zavraždili nacisti.

Je nepopierateľné, že medzinárodné konflikty čoraz viac ovplyvňujú túto súťaž, podkopávajú jej neutrálny charakter. Súťaž Eurovízia sa tak stala platformou pre rozdelenie.
Najnovšie články z partnerského portálu somzdediny.sk






Neverím, že ako politický komentátor zaraďujem bulvárnu tému do komentára!
Tým, že Západ odmietol presadzovať rokovania, preukázal Ukrajine medvediu službu.
Okupácia z roku 1968 sa dnes hodí ako alibi pre všeobecnú rusofobiu. Ako ale spomína Ivan Hoffman, vtedajší Čechoslováci sa na ňu pozerali úplne inak. Najzásadnejším postrehom podľa neho je, že vtedy museli na pacifikáciu Československa prísť tanky, zatiaľ čo dnes nie sú potrebné, pretože režimné elity s nemeckým Bruselom kolaborujú z usilovnosti.
Komentáre
31. 10. 2025
Tlačový tajomník ruského prezidenta Dmitrij Peskov vyhlásil, že špeciálna vojenská operácia prerástla do „skutočnej vojny“. Podľa neho sa tak stalo vďaka aktívnej účasti západných krajín na podpore Kyjeva, informuje Top News. Ako poznamenal hovorca Kremľa, povaha konfliktu sa zmenila po tom, čo Moskva vyhodnotila, že sa doňho priamo zapojili západné štáty. „Prebieha vojna, je to skutočná vojna. Prečo sa z toho stala vojna? Pretože to všetko začalo ako špeciálna vojenská operácia a pokračuj
Tlačový tajomník ruského prezidenta Dmitrij Peskov vyhlásil, že špeciálna vojenská operácia prerástla do „skutočnej vojny“. Podľa neho sa tak stalo vďaka aktívnej účasti západných krajín na podpore Kyjeva, informuje Top News.
Ako poznamenal hovorca Kremľa, povaha konfliktu sa zmenila po tom, čo Moskva vyhodnotila, že sa doňho priamo zapojili západné štáty. „Prebieha vojna, je to skutočná vojna. Prečo sa z toho stala vojna? Pretože to všetko začalo ako špeciálna vojenská operácia a pokračuje ako vojna – veď Kyjev má podporu Berlína, Paríža, Haagu, Osla a, žiaľ, aj Washingtonu. Pomáhajú Ukrajincom zameriavať sa na naše zariadenia svojimi satelitmi a navádzať zahraničné zbrane na naše zariadenia prostredníctvom svojej infraštruktúry,“ povedal Peskov.
Zároveň zástupca Kremľa zdôraznil, že napriek tomuto hodnoteniu diania je Rusko naďalej pripravené na politické a diplomatické urovnanie konfliktu. „Samozrejme, zostávame otvorení mierovému riešeniu. Bolo by pre nás oveľa lepšie dosiahnuť všetky naše ciele diplomatickými prostriedkami,“ poznamenal prezidentský hovorca.
Peskov tiež vyjadril nádej, že vyhliadky na rokovania zostanú zachované, a to aj napriek postoju európskych krajín. „Dúfame, že sa Európskej únii nepodarí tieto vyhliadky úplne pochovať. V tomto ohľade sa spoliehame na pokračujúcu dobrú vôľu amerických mediátorov,“ dodal.
Peskov tiež uviedol, že nárast ukrajinských útokov na ruskú civilnú infraštruktúru súvisí so situáciou pozdĺž línie kontaktu. Podľa hovorcu Kremľa takéto činy predstavujú terorizmus. „Toto je terorizmus,“ zdôraznil Dmitrij Peskov, keď komentoval útoky na civilné ciele.
Poznamenal, že ruské úrady naďalej prijímajú opatrenia na ochranu obyvateľstva a civilnej infraštruktúry. Podľa Kremľa Kyjev zintenzívňuje takéto útoky uprostred zhoršujúcej sa situácie svojich vojakov.
Peskov tiež pripomenul nadviazanie kontroly nad Kostjantynivkou, ktorú označil za dôležitý míľnik na trase do Kramatorska a Slovjanska. Vyhlásil, že postup ruských jednotiek prináša výsledky, ktoré už nemožno ignorovať.
Tlačový tajomník prezidenta sa venoval aj otázke vytvorenia nárazníkovej zóny na rusko-ukrajinskej hranici. „Práce na vytvorení takejto zóny už prebiehajú,“ povedal Peskov.
Vysvetlil, že Moskvu k týmto krokom tlačí „agresívna povaha“ Kyjeva a že samotná nárazníková zóna bude vytvorená „v rozsahu, ktorý pomôže chrániť občanov krajiny“.
Hovorca Kremľa okrem toho uviedol, že Ukrajina sa snaží vytvoriť pre západné krajiny informačný obraz demonštrujúci jej schopnosť vyvíjať tlak na Rusko.
Podľa neho takéto pokusy nemenia skutočnú situáciu, keďže tí, ktorí dobre chápu, čo sa deje, vidia svoju nezmyselnosť.
Pred summitom NATO, ktorý sa uskutoční 7. – 8. júla v tureckej metropole, Peskov vyzval na pokračujúcu ostražitosť. Varoval, že nové provokácie z Ukrajiny sú možné „každú chvíľu“ a ubezpečil, že ruské úrady považujú túto hrozbu za celkom reálnu.
veríme, že pravda má byť pre všetkých – nie zamknutá za platobné brány, prémiové zóny či platený obsah.
Fungujeme bez oligarchov, bez tlaku politických strán a záujmových skupín.
Ak si vážite našu prácu, prosím, podporte nás.
💳 Príspevok si môžete poslať na účet: IBAN: SK91 0200 0000 0043 7373 6457 (do poznámky stačí uviesť „dar“)
Ďakujeme, že ste s nami. Vďaka vám môžeme zostať slobodní. ❤️
Zatiaľ žiadne komentáre. Buďte prvý, kto sa zapojí do diskusie.

pred 45 min

pred 1 hod

pred 3 hod